„Zwyczajni czy Bohaterowie?” – spotkanie z Navalem

15 lipca, przy naszej wystawie „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata” na dworcu PKP Łódź Fabryczna odbyło się spotkanie z cyklu „Zwyczajni czy Bohaterowie?”, którego bohaterem był NAVAL – w przeszłości żołnierz elitarnej jednostki wojskowej GROM. Przez czternaście lat służył jako operator w zespole bojowym. Sporą część tego czasu spędził na misjach zagranicznych, biorąc aktywny udział w działaniach bojowych na wodach Zatoki Perskiej, w Iraku i Afganistanie. Zanim przeszedł selekcję do GROM-u, był żołnierzem 1 Pułku Specjalnego. Za swoją służbę wielokrotnie odznaczany, w tym najwyższymi odznaczeniami wojskowymi za czyny bojowe poza granicami kraju, m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego, przyznawanym wybitnie zasłużonym w bojach i Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego, przyznawanym za czyn wybitnego męstwa połączony z narażeniem życia.

NAVAL jest także autorem książek „Przetrwać Belize”, „Ostatnich gryzą psy”, „Zatoka”  „Świat na celowniku” czy „Camp Pozzi”.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość zadawania pytań NAVALOWI. Zapytany „co trzeba robić, aby w przyszłości pełnić służbę w GROM-ie?”, nasz bohater odpowiedział „przede wszystkim uczyć się, np. języków obcych, które są bardzo przydatne w służbie wojskowej”. Spotkanie „Zwyczajni czy Bohaterowie?” przyciągnęło sporą grupę miłośników naszego projektu i fanów NAVALA. Dziękujemy. Śledźcie nas na fb – już niedługo następne spotkania. A może Wy i Wasze dzieci macie jakiegoś bohatera, z którym chcielibyście się spotkać? Spróbujemy spełnić te oczekiwania. Napiszcie do nas na adres: sip@dorastajznami.org