Spełniłem swoje marzenie i przy pomocy fundacji, zostałem pilotem. Czuję, że kiedy jestem tam w górze, tata jest ze mną i pomaga mi.
Był wielkim miłośnikiem lotnictwa.
Niestety, jego pasja pozbawiła go życia. W domu pozostała po nim gablota pełna składanych modeli samolotów. To jedna z niewielu pamiątek, które zostały mi po tacie.

Łukasz Chudzik

Łukasz z tatą, Tomaszem Chudzikiem, żołnierzem, który zginął w katastrofie lotniczej samolotu Iryda. Łukasz miał wtedy 6 miesięcy.

Mam na imię Zuzia. Mam 5 lat. Lubię dużo mówić i pomagać mamie w ogródku. Mama mówi, że mam to po tacie. „Po tacie”, to znaczy, że jestem taka jak on, kiedy żył. Bo mój tata umarł, kiedy walczył ze złymi ludźmi. Mama mówi, że to dzięki fundacji mogę chodzić na różne zajęcia i będę taka mądra jak mój tata.

Zuzia Mokrzewska

Zuzia nie ma zdjęcia z tatą, Cezarym Mokrzewskim, policjantem, który zginął na służbie i nigdy nie zobaczył swojej córki. Zuzia urodziła się po śmierci taty.

Nasz dom był zawsze pełen muzyki. Jako dziewczynka, bezpieczna i szczęśliwa u taty na kolanach, wyśpiewywałam mu wszystkie znane piosenki. Dopóki żył, bo któregoś dnia nie wrócił ze służby. Teraz jako studentka fortepianu klasycznego, wspierana przez fundację ruszyłam w dorosłe życie. Gorąco wierzę, że to właśnie muzyka łączy mnie z tatą do dzisiaj.

Patrycja Kordasz

Patrycja z tatą, Grzegorzem Kordaszem, żołnierzem, który zginął na służbie. Patrycja miała wtedy 21 lat.

Być może zostanę politykiem lub psychologiem, a może lekarzem. Jeszcze nie wiem. Jestem ambitny i wytrwały, bo tego nauczył mnie tata, który mimo tego, że stracił nogi, wspiera i doradza ludziom po amputacjach i gra w koszykówkę. Fundacyjny doradca pomaga mi w wybraniu najlepszej ścieżki edukacji, a potem, mam nadzieję – kariery.

Aleksander Wilczyński

Aleksander z tatą, Sławomirem Wilczyńskim, strażakiem, który w drodze na akcję uległ wypadkowi i stracił obie nogi. Aleksander miał wtedy 9 lat.

Jestem Iga. Dopiero uczę się mówić, bo urodziłam się głucha. Mój tata został ranny na wojnie w Iraku i dzielnie walczy z przeciwnościami losu tak jak ja. Uwielbiam powtarzać „mama” i „tata”, bo widzę jak rodzice się wtedy cieszą. Dziś już lepiej słyszę, a w rehabilitacji pomaga mi fundacja.

Iga Wojciechowska

Iga z tatą, Łukaszem Wojciechowskim, żołnierzem, który został ciężko ranny na misji w Iraku. Iga urodziła się po wypadku.

Nie pamiętam dotyku mamy, jest dla mnie jak sen. Była cudownym człowiekiem, oddała swoje organy do przeszczepu i wiem, że jej serce nadal bije. Zajęli się mną dziadkowie, było nam bardzo ciężko, ale wsparła nas fundacja. Dzięki temu skończyłem najlepsze liceum w mieście, a dziś studiuję inżynierię kwantową.

Rafał Gronostaj

Rafał z mamą, Agnieszką Gronostaj,
policjantką, która zginęła w wypadku jadąc na interwencję. Rafał miał wtedy 4 lata.

Buenos días amigos! Hiszpania to moje marzenie, więc uczę się intensywnie hiszpańskiego w czym bardzo wspiera mnie fundacja. Mój tata strażak, który w dramatycznym wypadku stracił obie nogi, ale nigdy się nie poddał, zagrzewa mnie do walki o najlepsze wyniki w klasie. Być może kiedyś w jakimś niezwykłym zakątku świata będę uczyć inne dzieci języków obcych.

Karolina Wilczyńska

Karolina z tatą, Sławomirem Wilczyńskim, strażakiem, który w drodze na akcję uległ wypadkowi i stracił obie nogi. Karolina miała wtedy 6 lat.

Mój tata jest dla mnie bohaterem, zawsze chciałem być taki jak on. Był wyjątkowym strażakiem, który nieustannie się szkolił.
Gdy został ciężko ranny podczas akcji, utracił nie tylko swoją pracę, ale i pasję. Moim marzeniem było kontynuować rodzinną tradycję. Dlatego dziś z pomocą fundacji mogę kształcić się w Szkole Głównej Służby Pożarniczej.

Maciej Zygmunt

Maciek z tatą, Stanisławem Zygmuntem, strażakiem, który został ciężko ranny podczas akcji ratowniczej. Maciek urodził się po wypadku.

Piłka nożna jest super! A fundacja wysyła mnie na obozy piłkarskie, więc będę jeszcze lepszym strzelcem niż Lewandowski. Będę super sportowcem, jak tata żołnierz, który teraz jest niepełnosprawny, ale brał nawet udział w igrzyskach sportowych.

Ignacy Wojciechowski

Ignacy z tatą, Łukaszem Wojciechowskim, żołnierzem, który został ciężko ranny na misji w Iraku. Ignacy urodził się po wypadku.

Podobno to we mnie jest – empatia i życzliwość, zupełnie jak u mojego taty policjanta, który zginął. I może dlatego postanowiłam zająć się życiem. Tym nowonarodzonym.
To fundacja pomogła mi wybrać drogę rozwoju i mocno mnie w tym wspiera. Jestem położną i już wkrótce skończę studia. Witajcie na świecie kochane maluszki!

Daria Mazur

Daria z tatą, Tomaszem Mazurem, policjantem, który zginął na służbie.
Daria miała wtedy 5 lat.

Całym moim światem jest muzyka. Śpiewam i gram na fortepianie od 4 roku życia, a fundacja pomaga mi rozwijać mój talent. I ciągle mi mało, więc jeszcze uczę się koreańskiego. Za tatą bardzo tęsknię i mam nadzieję, że byłby ze mnie dumny. Był świetnym żołnierzem, zawsze biorę udział we wszystkich wydarzeniach poświęconych jego pamięci.

Michał Kordasz

Michał z tatą, Grzegorzem Kordaszem, żołnierzem, który zginął na służbie.
Michał miał wtedy 8 lat.

Dla mnie nie ma nic piękniejszego niż dźwięk skrzypiec. Do dziś pamiętam jak tata na nich grał. I to chcę robić w życiu – grać i tworzyć piękne skrzypce. Dzięki fundacji zostałam artystą lutnikiem i mam wyposażony warsztat lutniczy w Zakopanem. Z pasji uczyniłam swój sposób na życie.

Hania Łabunowicz

Hania z tatą, Markiem Łabunowiczem, ratownikiem TOPR, który zginął ratując ludzi w górach. Hania miała wtedy 4 lata.

To ciągle we mnie jest – śmierć mamy. Nie mogę uwierzyć, że jej nie ma. Szkoda, że nie widzi jak dorosłem i ile się zmieniło w moim życiu. Z pomocą fundacji staję na nogi, wyjechałem z rodzinnego Makowa i studiuję informatykę. Dobrze sobie radzę z nauką.

Hubert Kowalczyk

Hubert z mamą, Małgorzatą Kowalczyk, pracownikiem socjalnym, która zginęła brutalnie podpalona. Hubert miał wtedy 17 lat.

Jestem Hania. Wiem z opowieści mamy, że tata był dobrym i dzielnym policjantem. Też chcę taka być. Mama mówi, że jestem do niego podobna, to po tacie mam cierpliwość i dlatego szybko uczę się nowych piosenek na gitarze. Mam jeszcze czas, by zdecydować o swojej przyszłości, chcę na razie uczyć się i rozwijać swoje zdolności. Dziękuję fundacji, że mi w tym pomaga.

Hania Mokrzewska

Hania z tatą, Cezarym Mokrzewskim,
policjantem, który zginął na służbie.
Hania miała wtedy 3 lata.

Jestem Michał. Sport to moja pasja, a rower lubię najbardziej, choć tata nigdy nie zobaczy jak na nim jeżdżę. Codziennie trenuję i dzięki fundacji mogę chodzić na dużo zajęć sportowych. Chcę być tak sprawny jak tata, bardzo za nim tęsknię.

Michał Celebudzki

Michał z tatą, Rafałem Celebudzkim, żołnierzem, który zginął na misji w Afganistanie. Michał miał wtedy 6 lat.

Mam na imię Marta. Do przedszkola odprowadza mnie mama, bo mój tata jest w niebie. Umarł daleko od domu, kiedy bronił innych ludzi. Bardzo lubię gotować i kiedy dorosnę chciałabym być sławną kucharką. Mama mówi, że daleka droga przede mną, ale na pewno pomoże nam fundacja.

Marta Celebudzka

Marta nie ma zdjęcia z tatą, Rafałem
Celebudzkim, żołnierzem, który zginął na misji w Afganistanie i nigdy nie zobaczył swojej córki. Marta miała wtedy 1 miesiąc.

Nie pamiętam taty. Szukam go we wspomnieniach innych, oglądam jego zdjęcia, dotykam płyty jego grobu. Zostałam nawet strażaczką ochotniczką. Dziś szukam własnej drogi – obecnie studiuję inżynierię środowiska we Wrocławiu, a fundacja mi w tym pomaga.

Julia Pasztetnik

Julia z tatą, Mariuszem Pasztetnikiem,
strażakiem, który zginął ratując ludzi z pożaru. Julia miała wtedy 2 lata.

Mój tata nie żyje, ale wierzę, że gdzieś tam jest i patrzy na moje obrazy. Bo to on, kiedy byłam małą dziewczynką, zaprowadził mnie na pierwsze zajęcia plastyczne, dał pierwsze farby. Gdy go zabrakło, to właśnie sztuka i malowanie pomagało mi radzić sobie z trudnymi emocjami związanymi z żałobą. Teraz, dzięki fundacji studiuję malarstwo i wzornictwo szkła.

Bogna Świerkot

Bogna z tatą, Tadeuszem Świerkotem, policjantem, który zginął w czasie interwencji podczas napadu. Bogna miała wtedy 8 lat.