KOPERTA ŻYCIA

Fundacja Dorastaj z Nami każdego roku angażuje się w promocję tej społecznie bezcennej inicjatywy. Wszystkim naszym nowym Darczyńcom wysyłamy KOPERTY wraz z formularzami i magnesami-przypominajkami przeznaczonymi do umieszczenia na froncie lodówki.

Akcja pomaga ratować ludzkie życie. KOPERTA zawiera wszystkie ważne dla lekarzy i ratowników medycznych informacje o stanie naszego zdrowia. Należy ją umieścić w lodówce, bo lodówka jest w każdym domu, zazwyczaj w kuchni, więc dzięki temu łatwo znaleźć KOPERTĘ. Jeśli osoba chora, do której zostanie wezwane pogotowie ratunkowe, straci przytomność lub nie będzie w stanie samodzielnie odpowiadać, służby medyczne i tak udzielą pomocy, bo znajdą KOPERTĘ i zapoznają się z zawartymi w niej danymi.

Choć akcja adresowana jest głównie do samotnych seniorów, nie zaszkodzi chuchać na zimne i przechowywać takie KOPERTY w każdym domu. Życie uczy, że wszystko się może zdarzyć, że poważnie zachorować może nawet najzdrowsza osoba, a z pamiętaniem szczegółów na temat stanu zdrowia własnego i bliskich też miewamy problemy. KOPERTA ŻYCIA wszystko zapamięta za nas i w decydującej chwili podpowie nam, jak mamy odpowiedzieć na pytania ratowników.

Jak co roku – wszystkich naszych Darczyńców, a także Podopiecznych i Przyjaciół Fundacji gorąco zachęcamy do posiadania KOPERT ŻYCIA oraz propagowania akcji.

KOPERTĘ ŻYCIA, MOŻESZ POBRAĆ TUTAJ.