ZARZĄD FUNDACJI

Magdalena Pawlak

Prezes Zarządu Fundacji

Z wykształcenia psycholog, z zamiłowania społecznik. Po ukończeniu studiów na wydziale psychologii UW pracowałam przez kilkanaście lat jako psycholog kliniczny. Dziś to doświadczenie pomaga mi w twórczych relacjach z podopiecznymi Fundacji Dorastaj z Nami i ich rodzinami. Przez wiele lat pracowałam w organizacjach pozarządowych m.in. United Way Polska, tworząc i realizując różnorodne projekty, ucząc się jak angażować w nie różnorodne środowiska i pozyskiwać konieczne fundusze. Jestem głęboko przekonana, że ważną częścią naszej tożsamości jest ojczyzna i znajomość jej historii. Dlatego zostałam koordynatorem w projekcie Budowy Centrum Informacyjnego przy Polskim Cmentarzu na Monte Cassino, oraz kuratorem prezentowanej w wielu krajach wystawy „Jan Karski, Człowiek Wolności”. Od 6 lat mam zaszczyt pracować w Fundacji Dorastaj z Nami, gdzie mogę wykorzystać cały swój potencjał i wiedzę działając na rzecz dzieci, których rodzice zginęli w trakcie pełnienia służby publicznej, a także aktywnie budując społeczny szacunek dla służb. W domu jestem żoną i matką dwójki dzieci.

Anna Kowalik-Mizgalska

Członek Zarządu Fundacji

Z wykształcenia ekonomistka, z zamiłowania humanistka, z powołania mama. Od 15 lat pracuję w Orange Polska, kierując zespołem CSR i Sponsoringu. Od 12 lat współtworzę największy miejski festiwal muzyczny Orange Warsaw Festival, który nie tylko jest ucztą dla ucha, ale również najlepiej dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami festiwalem muzycznym w Polsce. Zarządzałam takimi projektami jak Środy z Orange, Orange Kino Letnie, Orange Ekstraklasa czy Sponsoring Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej. Współtworzę i nadzoruję realizację strategii Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Orange Polska, równocześnie wspierając działania i programy społeczne Fundacji Orange. Od ponad trzech lat, wraz z moim zespołem, wspieram społecznie Fundację Dorastaj z Nami. Dzieląc się wiedzą i doświadczeniem mamy poczucie, że bierzemy udział w czymś bardzo ważnym i potrzebnym, a nasza praca zmienia świat na lepsze.

RADA FUNDACJI

Konrad Ciesiołkiewicz -  Przewodniczący Rady
Konrad Ciesiołkiewicz
Przewodniczący Rady, Orange Polska
Konrad Ciesiołkiewicz
Przewodniczący Rady Fundacji
Prezes Fundacji Orange, odpowiada za sprawy społeczne w Orange Polska, związany z Komitetem Dialogu Społecznego KIG. Członek Rady Fundacji Dorastaj z Nami w poprzednich kadencjach, szczególnie zaangażowany w działania Fundacji, wchodzący w skład Komisji ds. nietypowych przypadków. Z wykształcenia jest psychologiem, politologiem i doktorem nauk społecznych.
Magdalena Rigamonti -  Dziennikarka
Magdalena Rigamonti
Wiceprzewodnicząca Rady, dziennikarka
Magdalena Rigamonti
Wiceprzewodnicząca Rady Fundacji
Dziennikarka Dziennika Gazety Prawnej. Swoją karierę zawodową zaczynała w 2002 r. w tygodniku Newsweek. Była związana z Polską the Times i tygodnikiem Wprost. Wraz z mężem fotografem, Maksymilianem Rigamonti tworzą w DGP rubrykę RigamontiRazy2. Razem przygotowali książki m.in.: „Straty. Żołnierze z Afganistanu” i „Dorosnąć do śmierci”. Ich książka „Echo”, o miejscach związanych z rzezią wołyńską została uznana najlepszą fotograficzną książką świata w konkursie Pictures of the Year International. Członkini Press Club Polska, laureatka Grand Pressa, Mediatora i Nagrody im. Dariusza Fikusa.
Jan Wróbel -  Wiceprzewodniczący Rady Fundacji
Jan Wróbel
Wiceprzewodniczący Rady, nauczyciel, dziennikarz
Jan Wróbel
Wiceprzewodniczący Rady Fundacji
Dziennikarz, publicysta, doradca premiera Jerzego Buzka, autor opowiadań kryminalnych, nauczyciel historii w 1 SLO „Bednarska”, współzałożyciel „Bednarskiej”, okresowo również jej dyrektor. Napisał i wydał poradnik „Jak przetrwać w szkole i nie zwariować". Autor podręczników do historii. Od września 2007 r. był jednym z prowadzących przegląd prasy w Dzień Dobry TVN. Od maja 2010 prowadzi wtorkowe wydania audycji Poranek Radia Tok FM. Od 30 czerwca 2014 r. wraz z Romanem Kurkiewiczem prowadzi na antenie TVN24 program Dwie prawdy. Członek Rady Fundacji Dorastaj z Nami w poprzednich kadencjach, szczególnie zaangażowany w działania Fundacji. Przewodniczący Rady Fundacji, członek Komisji ds. nietypowych przypadków.
Monika Brzezińska PKN Orlen S.A.
Monika Brzezińska
PKN ORLEN S.A.
Monika Brzezińska
PKN ORLEN S.A.
Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na kierunku ekonomia, finanse i bankowość oraz Szkoły Głównej Handlowej na kierunku rachunkowość zarządcza i kontroling. Przez ponad 15 lat była związana z Orange Polska – w związku ze swoją działalnością społeczną została jedną z twarzy projektu Fundacji Orange Polska „Wszystkie twarze dobra”. Od 2012 roku zaangażowana w pomoc Polakom na Wschodzie, uczestnik wielu wyjazdów dobroczynnych na Litwę, Białoruś i Ukrainę. Za swoją działalność na rzecz Żołnierzy Armii Krajowej odznaczona medalem „Pro Patria” oraz „Kresowym Krzyżem Pamięci”. Od 2018 roku związana z PKN ORLEN – w Biurze Relacji z Otoczeniem jest odpowiedzialna za realizację projektów CSR oraz współpracę ze Spółkami Grupy Kapitałowej ORLEN w zakresie Polityki Dobroczynności. Inicjator wielu projektów wolontariatu pracowniczego. Prywatnie szczęśliwa mama i żona, pasjonat żeglarstwa. Mottem życiowym są słowa Jana Pawła II: „Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali”.
Nina Graboś -  Dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Agora S.A.
Nina Graboś
Agora S.A.
Nina Graboś
Agora S.A.
Zdobyła tytuł magistra na wydziale filologii angielskiej oraz tytuł magistra na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończyła również studia Executive MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Od 2005 r. pracuje w Agorze S.A. Początkowo w dziale prawnym, jako sekretarz spółki, następnie w 2007 roku objęła stanowisko project managera w dziale projekty specjalne. W 2008 roku awansowała na stanowisko zastępcy dyrektora pionu ds. projektów specjalnych gdzie odpowiadała za sprzedaż i dystrybucję wydawnictw Agory S.A. W latach 2009 - 2013 pełniła funkcję dyrektora ds. relacji z inwestorami Agora S.A. Od stycznia 2014 r. sprawuje pieczę nad całościową komunikacją spółki Agora S.A. jako dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej. Wcześniej pracowała w dziale prawnym TU Allianz Życie Polska S.A. oraz w ABN AMRO Corporate Finance Polska Sp. z o.o. Członek Rady Fundacji Dorastaj z Nami od 26 września 2018 r.
>Robert Lubański - Dyrektor Departamentu Zarządzania Marką i CSR w PKO Banku Polskim
Robert Lubański
PKO Bank Polski
Robert Lubański
Dyrektor Departamentu Zarządzania Marką i CSR w PKO Banku Polskim
Doświadczony menadżer w obszarze PR i CSR. Doświadczenie zawodowe zdobywał w sektorze publicznym, biznesie oraz organizacjach pozarządowych. Obecnie pełni funkcję dyrektora Departamentu Zarządzania Marką i CSR w PKO Banku Polskim oraz przewodniczącego Rady Programowej jego Fundacji. Absolwent Collegium Civitas w Warszawie na kierunku stosunki międzynarodowe oraz podyplomowych studiów z zakresu PR i komunikacji strategicznej w Szkole Głównej Handlowej. 
Piotr Siemion - pisarz, adwokat w Kancelarii Rimon Law
Piotr Siemion
pisarz, adwokat, Rimon Law
Piotr Siemion
pisarz, adwokat, Rimon Law
Były wieloletni Członek Rady Fundacji Dorastaj z Nami, redaktor książki „Śmierć warta zachodu” wydanej przez Fundację Dorastaj z Nami, rekomendacja Przewodniczącego Rady i Zarządu Fundacji Dorastaj z Nami Prawnik i pisarz, adwokat w stanie Nowy Jork. Absolwent wydziału prawa Columbia University (J.D., 1997) i wydziału humanistyki Columbia University (Ph.D. 1994). W przeszłości m.in. prawnik korporacyjny w kancelarii Weil (biura w Nowym Jorku i Warszawie, 1997-2003), dyrektor naczelny w KGHM S.A. (2006-2008) i dyrektor ds. spółek strategicznych w PKN ORLEN S.A. (2010-2021). Obecnie Senior Counsel w warszawskim biurze globalnej kancelarii Rimon Law oraz mediator w firmie NaviRisk. Członek Rady Fundacji Dorastaj z Nami w latach 092011-2020. Czynny zawodowo także jako eseista i autor powieści Niskie Łąki (2000), Finimondo (2004) i Bella, ciao (2022). Powtórnie żonaty, ma syna i dorosłą córkę.
Anna Streżyńska -  b. Minister Cyfryzacji
Anna Streżyńska
CEO MC2 Innovations, Minister Cyfryzacji w latach 2015-2018
Anna Streżyńska
Minister Cyfryzacji w latach 2015 - 2018
W latach 1995-1997 pracowała w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W latach 1998-2000 była doradcą trzech kolejnych ministrów łączności. Od listopada 2005 do maja 2006 r. była podsekretarzem stanu w Ministerstwie Transportu i Budownictwa, właściwym w sprawach łączności. Od stycznia do maja 2006 r. pełniła obowiązki, a następnie w maju 2006 r. została powołana na stanowisko Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (funkcję tę sprawowała do lutego 2012). W latach 2012-2015 prowadziła działalność doradczą, jednocześnie sprawując w latach 2014-2015 funkcję Prezesa Zarządu Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej S.A., oraz w 2015 r. funkcję CEO Projektu Internetu dla Mazowsza. W latach 2014-2015 członek Rady ds. Cyfryzacji przy Ministrze Administracji i Cyfryzacji. Od listopada 2015 do stycznia 2018 Minister Cyfryzacji. Obecnie CEO w MC2 Innovations. Członek Rady Fundacji w trzech poprzednich kadencjach.
Tom Ruhan -  Group General Counsel w Allegro.pl
Tom Ruhan
Allegro.pl
Tom Ruhan
Group General Counsel w Allegro.pl
Z Fundacją Dorastaj z Nami związany od początku jej istnienia. Był przedstawicielem jednego z założycieli Fundacji. Obecnie pracuje w Allegro. Wcześniej był Członkiem Zarządu/Prokurentem w spółkach: Netia S.A. i Apator S.A. Przed objęciem pozycji prokurenta przez 12 lat był związany z Wardyński & Partners. Był Prezesem European Competitive Telecommunications Association w Brukseli przez 6 lat, wiceprzewodniczącym SOT KIGEIT przez 9 lat jak również członkiem Zarządu PIKE. Jest również członkiem Rady Fundacji „All For Planet". Prywatnie: żonaty, ma dwie córki, lubi grę w szachy, tenisa i jazdę na nartach. Członek Rady Fundacji Dorastaj z Nami w poprzednich kadencjach.
Piotr Woźny - Prezes Zarządu ZE PAK S.A.
Piotr Woźny
Prezes Zarządu ZE PAK S.A
Piotrt Woźny
Prezes Zarządu ZE PAK S.A
Współinicjator powołania Fundacji Dorastaj z Nami, rekomendacja GWW Grynhoff i Partnerzy Radcowie Prawni i Doradcy Podatkowi Sp. p. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 2000-2001 pełnił funkcję wiceministra łączności w rządzie premiera Jerzego Buzka. Od 24 listopada 2015 do końca marca 2017 r. wiceminister cyfryzacji w rządzie premier Beaty Szydło. Od maja 2017 r. zaangażowany w sprawy dotyczące walki ze smogiem, najpierw jako doradca ówczesnego wicepremiera Mateusza Morawieckiego, później od 17 stycznia 2018 r. jako wiceminister w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, a od marca 2018 r. do 31 maja 2020 r. w charakterze Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. programu Czyste Powietrze. Od czerwca 2018 r. do stycznia 2019 r. pełnił funkcję zastępcy prezesa zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a od 31 sierpnia 2019 r. do dnia 31 maja 2020 r. pełnił funkcję prezesa zarządu NFOŚiGW. Od czerwca do listopada 2020 roku Pan Piotr Woźny pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej ZE PAK SA, a od listopada 2020 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu ZE PAK S.A

FUNDATORZY

Agora S.A. | Asseco Poland S.A. | Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. | Bank Handlowy w Warszawie S.A. | Bank Pekao S.A. | Bank Zachodni WBK S.A. | Canal + Cyfrowy Sp. z o.o. | Fiat Polska Sp. z o.o. | Fundacja mBanku | Fundacja Kredyt Banku | Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza | Fundacja PZU | GWW Woźny i Wspólnicy Sp. k. | Huawei Polska Sp. z o.o. | Impel S.A. | ING Bank Śląski S.A. | Kulczyk Holding S.A. | MASPEX-GMW Sp. z.o.o. Sp. k. a. | Netia S.A. | Orange Polska S.A. | P4/Play Sp. z o.o. | PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. | Philip Morris Polska Distribution Sp. z o.o. | PKN Orlen S.A. | PKO Bank Polski S.A. | Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności | TAURON Polska Energia S.A

STATUT FUNDACJI

Statut Fundacji Dorastaj z Nami (pdf)

Statutes Fundacja Dorastaj z Nami (pdf)_ENGLISH