22 maja w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa odbyło się spotkanie z Samuelem Moussą – tłumaczem polskich żołnierzy w Iraku, weteranem, który w tracie misji został ciężko ranny w wyniku zamachu w Karbali. Spotkaniu towarzyszy wystawa „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata” Fundacji Dorastaj z Nami. Wystawa dostępna jest dla odwiedzających do 31 maja.  Partnerem wystawy jest Fundacja PZU.

Weteran Samuel Suhel Moussa, wspierał Polski Kontyngent Wojskowy w 2002 roku w Iraku, wykonywał pracę tłumacza języka arabskiego żołnierzy w pięciu bazach w środkowym Iraku. W tracie misji został ciężko ranny w wyniku zamachu na sztab bułgarskich żołnierzy w Karbali. Za swoją niebezpieczną pracę został odznaczony Gwiazdą Iraku. 

– To spotkanie jest dla mnie bardzo ważne – podkreślił Samuel Suhel Moussa. – Podczas misji widziałem śmierć, widziałem ciężko rannych żołnierzy i zmasakrowane w wybuchu zwłoki. Mimo że sam ucierpiałem w zamachu, nie mam co narzekać, bo przecież żyję. To jest najważniejsze. Nie wszyscy mają takie szczęście, dlatego warto pamiętać o nich i ich rodzinach, które muszą żyć z tą stratą.  

Wszystkim gościom spotkania i wystawy bardzo serdecznie dziękujemy.

JPG 6
« 1 6 »