Warsztaty dla rodziców

Matura zbliża się wielkimi krokami, więc nadchodzi też czas rozmów o tym, co po maturze. Wiemy, że maturą i wyborem studiów stresują się nie tylko maturzyści, ale także ich rodzice. Podjęcie decyzji na temat przyszłości wymaga przemyślanych i trafnych decyzji.

Z myślą o tym, przy współpracy z Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa i Fundacją Polskiej Grupy Zbrojeniowej, przygotowaliśmy warsztaty on-line z cyklu Porozmawiajmy o… pt: „Matura i co dalej? Jak wesprzeć dziecko w wyborach edukacyjnych”. Warsztaty odbyły się 10 grudnia (piątek) w godzinach 18:00 – 19:30. Prowadziła je Joanna Koper, psycholożka project managerka ze specjalizacją w dziedzinie edukacji.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania z warsztatów pod TYM linkiem.

Z nagrania dowiedzą się Państwo między innymi:

  • jak efektywnie rozmawiać z dzieckiem o planach po maturze
  • jak wspierać dziecko w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej i jednocześnie wyrazić swoje stanowisko
  • gdzie szukać informacji o aktualnej ofercie edukacyjnej
  • jak przygotować dziecko na rynek pracy przyszłości
  • jakich błędów unikać w rozmowie z dzieckiem o jego przyszłości

Polecamy także zamówienie darmowego poradnika Porozmawiajmy o… Rozmowy o wspieraniu dzieci w rozwoju edukacyjnym i zawodowym dostępnego na TEJ stronie.

To już 12-ty poradnik z cyklu Porozmawiajmy o…, który przygotowaliśmy przy wsparciu Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa i Fundacją Polskiej Grupy Zbrojeniowej, Ten i pozostałe poradniki mogą zamówić Państwo na naszej stronie.