Z okazji 10-lecia działalności Fundacji powstała książka „Śmierć warta zachodu” –  niezwykły zbiór wywiadów, esejów i reportaży, przygotowany przez znaczące postaci współczesnego dziennikarstwa. Jej tematem jest służba – służba dla kraju i dla drugiego człowieka. Służba żołnierza na misji, policjanta antyterrorysty, strażaka, ratownika medycznego. Służba i wszystko co się z nią wiąże – honor, odwaga, odpowiedzialność, strach, samotność, ordery, wdzięczność… ale nierzadko także osierocone dzieci, rodziny, smutek, trauma, żałoba i śmierć.

Autorzy, wśród których są  znani polscy publicyści i pisarze: Magdalena Rigamonti, Piotr Siemion, Brygida Grysiak, Cezary Łazarewicz, Robert Mazurek, Dorota Łosiewicz, Paweł Reszka, Małgorzata Sidz i Jan Rojewski – szukają odpowiedzi na najtrudniejsze pytanie życia, mając za punkt wyjścia prawdziwe historie podopiecznych Fundacji Dorastaj z Nami. Uzupełnieniem poszczególnych relacji są  fotografie Maksymiliana Rigamontiego.

„Śmierć warta zachodu”  opowiada  historie, które poruszą wasze serca…

Książka jest dostępna w księgarniach stacjonarnych i on-line w następujących księgarniach: Świat Książki, sklep Defence24, 
Empik