Fundacja, która na co dzień wspiera rodziny służb publicznych, m.in. finansując dzieciom stypendia edukacyjne czy oferując opiekę psychologiczną, rozszerza swoją działalność i obejmuje wsparciem pracowników medycznych walczących z COVID-19 oraz ich dzieci. Fundacja Dorastaj z Nami zapewni personelowi medycznemu między innymi pomoc infolinii psychologicznej, bezpłatne porady prawne oraz zniżki na paliwo.

Według danych Głównego Inspektora Sanitarnego aż 461 lekarzy, pielęgniarek i pracowników medycznych w Polsce jest zarażonych koronawirusem, a 4,5 tysiąca przebywa na kwarantannie. Co szósty potwierdzony przypadek zakażenia dotyczy pracownika służby zdrowia. Niestety 16 kwietnia br. w Radomiu zmarł pierwszy medyk, 46-letni fizjoterapeuta zakażony koronawirusem. Wkrótce możemy spodziewać się kolejnych przypadków zakażeń, dlatego też personel medyczny walczący z pandemią powinien być traktowany jako grupa najwyższego ryzyka i zostać objęty szczególną ochroną.

Zaangażowanie personelu medycznego dostrzega i docenia wielu Polaków okazując wsparcie i szacunek bohaterom walki z epidemią COVID-19. By wyrazić uznanie pracownikom służby zdrowia i zaoferować im realne wsparcie, Fundacja Dorastaj z Nami postanowiła rozszerzyć swoją działalność. Od dzisiaj z pomocy Fundacji będą mogli korzystać także pracownicy służby zdrowia walczący z COVID-19: lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, salowe, itp.

Fundacja Dorastaj z Nami zapewnia opiekę dzieciom z całej Polski, których rodzice zginęli bądź zostali poszkodowani na służbie – teraz także dzieciom pracowników medycznych. Fundacja finansuje stypendia edukacyjne nawet do 25 roku życia, zajęcia pozalekcyjne, zapewnia pomoc psychologów, a także doradców edukacyjnych i zawodowych.

Dodatkowo, wszyscy pracownicy służby zdrowia, którzy zapiszą się do bezpłatnego Programu Służba i Pomoc   mogą skorzystać z bezpłatnej infolinii psychologicznej w czasie epidemii oraz porad prawnych. Dzięki współpracy z firmą LOTOS Paliwa pakiet przewiduje również zniżki na paliwo na stacjach Lotos dla pracowników służby zdrowia i członków ich rodzin .

Działalność Fundacji możliwa jest dzięki współpracy  m.in. z partnerami biznesowymi i społecznymi. Dzieci bohaterów potrzebują wsparcia, dlatego serdecznie zachęcamy partnerów biznesowych, a także osoby indywidualne do podjęcia współpracy z Fundacją Dorastaj z Nami. 

Służysz? Zadbaj o swoich najbliższych.

Zapisz się do bezpłatnego programu SŁUŻBA I POMOC