W dniach 24-25 maja, w Warszawie, odbywa się piąta edycja Defence24Day. To największa w Europie Środkowo-Wschodniej konferencja poświęcona zagadnieniom obronności i bezpieczeństwa. Fundacja Dorastaj z Nami ma ogromną przyjemność być partnerem merytorycznym wydarzenia.

Kulminacyjnym momentem pierwszego dnia konferencji była uroczysta gala, podczas której zgromadzeni goście mogli wziąć udział w charytatywnej aukcji na rzecz naszych Podopiecznych. Podczas aukcji wylicytowano:

  • Pamiątkowy bagnet wz. 1929 wykonany w Fabryce Broni „Łucznik” – Radom, przekazany przez Pana Mariusza Błaszczaka, Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Obrony Narodowej. Przedmiot trafił do rąk Pana Marcina Zbuckiego z firmy Egida IT Solutions Sp. z.o.o.
  • Zestaw numizmatyczny przekazany przez Prezesa Rady Ministrów. Przedmiot został wylicytowany przez WB Electronics.
  • Bagnet do karabinka MSBS Grot z logo Polskiej Grupy Zbrojeniowej przekazany przez Pana Sebastiana Chwałka, Prezesa @PGZ S.A. wraz z zaproszeniem do wizyty w Fabryce Broni „Łucznik” – Radom. Przedmiot wylicytował Pan Przemysław Kowalczuk.
  • Kolia z krzemieniem pasiastym oraz spinki mankietowe z masą z krzemienia pasiastego firmy Bomar, przekazane przez Parę Prezydencką z osobistą dedykacją. Przedmiot trafił do rąk Pana Pawła Rymaszewskiego.

Na zakończenie gali Prezes Zarządu Magdalena Pawlak podziękowała darczyńcom, licytującym oraz organizatorowi wydarzenia Defence24.

Przez cały czas trwania konferencji można odwiedzić wystawę „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata”, poświęconą Podopiecznym i ich tragicznie zmarłym rodzicom.

Do początku czerwca trwa również specjalna aukcja charytatywna na Allegro, z której dochód zostanie przeznaczony na wsparcie podopiecznych Fundacji: https://allegro.pl/charytatywni/fundacja-dorastaj-z-nami/cele/pomoc-dla-dzieci-bohaterow-4