Porozmawiajmy i poszukajmy razem rozwiązania Waszych problemów

Organizujemy spotkania warsztatowe z psychologami i pedagogami. Dzielą się oni z uczestnikami warsztatów swoją wiedzą, służą radą i odpowiadają na trudne pytania. Wśród poruszanych tematów były już takie jak: postępowanie w sytuacjach kryzysowych np. śmierci lub niepełnosprawności członka rodziny, problemy wychowawcze z nastolatkami czy trudne emocje młodzieży prowadzące do zaburzeń odżywiania.

Efektem tych spotkań, poruszających opowieści i dyskusji, są wydawane staraniem Fundacji oraz naszych Partnerów, poradniki, których pełną listę publikujemy poniżej.

 

ROZMOWY

O MOTYWACJI

Niniejszy poradnik warto poznać przynajmniej z dwóch powodów – po pierwsze, podpowiada nam, dorosłym, jak motywować dzieci, a po drugie, co czasem jeszcze trudniejsze, radzi, jak motywować siebie do motywowania dzieci.

Zapraszamy do zamawiania 15. Poradnika . Dostępny tylko w wersji on-line.

Anna Bućkowska, Doradca Edukacyjny Fundacji Dorastaj z Nami, pedagog i doradca kariery, pracujący w oparciu o koncepcję motywacyjnego DNA.

ZAMÓW JUŻ DZIŚ

ROZMOWY

O CYBERUZALEŻNIENIACH

Internet niesie ze sobą morze możliwości. Dzisiaj właściwie nie da się bez niego funkcjonować, świat zmierza do przeniesienia wielu aktywności na to pole: kontakty międzyludzkie, bankowość, edukację, zakupy etc. To spore ułatwienie, ale i zagrożenie.
Szczególnie narażone są osoby młode, których osobowość dopiero się kształtuje, w szczególności zaś te, które mają trudności w nawiązywaniu relacji międzyludzkich, o zaniżonym poczuciu wartości, czy nieświadome swoich potrzeb i życiowych celów.
Jest to na tyle poważny problem, że psychologowie biją na alarm. Nadużywanie urządzeń cyfrowych oraz niekontrolowana, wielogodzinna aktywność dziecka przed ekranem to prosta droga do uzależnienia.
O tym właśnie przeczytacie Państwo w najnowszym, 14. poradniku. Udanej lektury!

Rozmowy o cyberuzależnieniach
Justyna Kuczmierczyk – psychoterapeuta i pedagog

ZAMÓW JUŻ DZIŚ

ROZMOWY O POZYTYWNEJ
DYSCYPLINIE

Dyscyplina, zwłaszcza w wychowaniu, jest postrzegana jako coś negatywnego. Jednak w pozytywnym ujęciu może przynieść wiele korzyści w wychowywaniu dzieci. Pozytywna dyscyplina to metoda wychowawcza, która zakłada, że zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci ważne jest poczucie przynależności. O tym właśnie przeczytacie Państwo w najnowszym, 13. poradniku. Udanej lektury!

Rozmowy o  pozytywnej dyscyplinie
Agnieszka Gołąbek, edukatorka Pozytywnej Dyscypliny

ZAMÓW JUŻ DZIŚ

ROZMOWY O WSPIERANIU DZIECI W ROZWOJU

W 12-tym już poradniku autorka opisuje, w jaki sposób pomóc dziecku w podjęciu decyzji o przyszłości edukacyjnej i zawodowej, biorąc pod uwagę jego talenty, predyspozycje i zainteresowania.
W poradniku pojawia się również wiele przydatnych informacji
na temat dostępnych kierunków studiów zarówno w Polsce, jak
i za granicą. Autorka mierzy się z tematem rynku pracy przyszłości oraz pożądanych przez pracodawców kompetencji. Zapraszamy
do lektury!

Rozmowy o  wspieraniu dzieci
w rozwoju edukacyjnym i zawodowym
Joanna Koper, psycholog

ZAMÓW JUŻ DZIŚ

ROZMOWY O ZABURZENIACH ODŻYWIANIA

W tym poradniku autor podejmuje trudny temat zaburzeń odżywiania u młodzieży. Jakie są objawy zaburzeń odżywiania? Jakie są typowe problemy emocjonalne leżące u ich podłoża? Co powinno obudzić czujność rodziców? Co może zrobić rodzina osoby chorej, by wspierać ją w zdrowieniu? Na te i wiele innych ważnych pytań znajdą Państwo tutaj odpowiedzi. Zapraszamy do lektury!

Rozmowy o  zaburzeniach odżywiania
mgr Bogusław Włodawiec, psycholog

ZAMÓW JUŻ DZIŚ

ROZMOWY O ZŁOŚCI

Owładnięty złymi emocjami człowiek jest jak tykająca bomba lub buchający wulkan. Niniejszy poradnik, napisany przez psychologa i psychoterapeutę – pana Bogusława Włodawca, to nic innego jak konkretna i bardzo pomocna instrukcja „rozbrajania”. Omówiono w nim doraźne sposoby unikania wybuchu niekontrolowanej złości, metody wyrażania złości, a także zaburzenia, przy których trzeba się uciec do pomocy farmakologicznej. Zapraszamy do lektury!

Rozmowy o  złości
mgr Bogusław Włodawiec, psycholog

ZAMÓW JUŻ DZIŚ

ROZMOWY O NASTOLATKACH

Przed Państwem druga część poradnika dotyczącego nastolatków autorstwa pani Marty Wrzosek – edukatorki, pedagog i nauczycielki oraz eksperta Fundacji Dorastaj z Nami. Znajdziecie tu Państwo konkretne porady dotyczące czterech szczególnie ważnych i pedagogicznie trudnych, obfitujących w zagrożenia, aspektów życia dorastającej młodzieży: znajomych, seksu, pieniędzy i alkoholu. To efekt analizy zebranego przez autorkę materiału, z jej pracy z młodzieżą szkolną. Przedstawione tutaj historie są wzięte z życia codziennego, a porady mają – zarówno dla rodziców, jak i dzieci – praktyczną wartość. Zapraszamy do lektury!

Rozmowy o nastolatkach
mgr Marta Wrzosek, pedagog

ZAMÓW JUŻ DZIŚ

ROZMOWY Z NASTOLATKAMI

Rodzice dorastających młodych ludzi często nie mogą uwierzyć w to, jak trudno im się porozumieć z własnym dzieckiem, które dopiero co było całkiem grzeczne i posłuszne, a dziś obraża się o każde słowo lub w ogóle nie chce rozmawiać. Komunikacja z nastolatkami bywa trudna, zgubna, bywa źródłem negatywnych emocji i nieporozumień. Prawidłowa komunikacja daje jednak ogromną satysfakcję. Staje się narzędziem wspaniałego wpływu wychowawczego i inspiracji dla rozwoju młodego człowieka.

Rozmowy z nastolatkami
mgr Marta Wrzosek, pedagog

ZAMÓW JUŻ DZIŚ

ROZMOWY O STRESIE

Tak już jesteśmy stworzeni, że bez stresu nie możemy żyć. Stresu doświadcza każdy – od urodzenia do ostatnich dni. Każdy go po swojemu oswaja i próbuje zrozumieć. Ale czasem bez pomocy specjalistów nie da się tego uczynić. Doświadczona terapeutka, psycholog i psychotraumatolog Anna Siemion podpowiada jak zmierzyć się ze stresem.

Rozmowy o stresie
mgr Anna Siemion, psycholog

ZAMÓW JUŻ DZIŚ

ROZMOWY O EMOCJACH

Nawet dorośli nie zawsze potrafią zapanować nad emocjami, a co dopiero dzieci. Poradnik podpowiada, jak pomóc naszym małym podopiecznym w kontrolowanym wyrażaniu uczuć i pragnień, a rodzicom jak mówić, żeby dziecko ich słuchało i jak słuchać, żeby dziecko do nich mówiło. Niełatwe zadanie dla opiekunów, aby pomóc dziecku nie tylko nazwać emocje ale także odkryć ich przyczynę, może się okazać odrobinę prostsze z naszym poradnikiem.

Rozmowy o emocjach
dr Zuzanna Toeplitz, psycholog

ZAMÓW JUŻ DZIŚ

ROZMOWY O RODZICIELSTWIE

Bycie rodzicem jest bez wątpienia jedną z najważniejszych, a zarazem najtrudniejszych ról, jaką nam przyjdzie odegrać. Jest rolą, która ewoluuje wraz z dorastaniem naszych dzieci. Zastanówmy się, od czego zależy to, jakimi jesteśmy rodzicami.

Rozmowy o rodzicielstwie
mgr Anna Siemion-Mazurkiewicz, psycholog

ZAMÓW JUŻ DZIŚ

ROZMOWY O ROZŁĄCE

Sposób w jaki dorośli przygotowują się do rozstania, ich funkcjonowanie w okresie rozłąki i reintegracji rzutuje na sposób przeżywania i funkcjonowania dzieci. Dlatego tak istotne jest to, aby z należytą uwagą przygotować rodzinę do jakże trudnego procesu rozstania na czas wykonywania obowiązków służbowych.

Rozmowy o rozłące
mjr dr Angelika Szymańska, psycholog

ZAMÓW JUŻ DZIŚ

ROZMOWY O DZIECIACH

Nie pomoże żaden podręcznik ani poradnik – dziecko nie jest urządzeniem mechanicznym, lecz żywym, bez przerwy zmieniającym się organizmem, którego reakcje nie zawsze da się przewidzieć. Co więcej, musimy się nauczyć dostosowywać do zmian, jakie w naszym dziecku zachodzą.

Rozmowy o dzieciach
dr Zuzanna Toeplitz, psycholog

ZAMÓW JUŻ DZIŚ

ROZMOWY O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

Nieocenioną pomoc przynoszą spotkania z innymi osobami związanymi z poszkodowanymi. Takie, podczas których można nie tylko porozmawiać, posłuchać, podzielić się doświadczeniem, poradzić, podpowiedzieć, ale także wspólnie się pośmiać i popłakać. W tym gronie osób nie ma niezdrowego zainteresowania inwalidztwem, nie ma rywalizacji, jest pomoc, wsparcie, zrozumienie, czasami krytyka – ale wyłącznie po to, by skorygować niewłaściwe kroki.

Rozmowy o niepełnosprawności
mgr Agnieszka Klawinowska, psycholog

ZAMÓW JUŻ DZIŚ

ROZMOWY O STRACIE

W przypadku małego dziecka czekamy na pytanie. Pojawi się na pewno: „mamo, kiedy tata wróci?”, lub wyrażone w podobny sposób. Czasem dziecko boi się zapytać matkę, bo widzi, że dzieje się z nią coś złego. Zapyta wtedy innego członka rodziny i on też powinien być na takie rozmowy i pytania przygotowany. Odpowiedź powinna być krótka i prawdziwa: „tata już nie wróci”.

Rozmowy o stracie
dr Zuzanna Toeplitz, psycholog

ZAMÓW JUŻ DZIŚ

  wybierz poradniki, które chciałbyś otrzymać:

  wybierz wersję poradnika, którą chciałbyś otrzymać:

  Szanowni Państwo, bardzo chętnie dzielimy się naszą wiedzą i pomocą. Dlatego wszystkie wersje elektroniczne poradników wysyłamy za darmo. Przy zamówieniu wersji drukowanej bardzo prosimy o przelanie na nasze konto kwoty 10 zł za przesyłkę pocztową, z zaznaczeniem, że jest to opłata za wysłanie poradnika


  wypełnij dane do wysyłki:

  Uwaga: koszty przesyłki ponosi odbiorca.


  wypełnij dane do wysyłki:

  Adres dostarczenia  Uwaga: koszty przesyłki ponosi odbiorca.


  Nie jesteś sam ze swoim problemem.
  Chcemy i możemy Ci pomóc.