Fundacja Dorastaj z Nami, 12 września 2019 roku, przyjęła pod swoje skrzydła 27 nowych podopiecznych, których rodzice zginęli, bądź zostali poszkodowani na służbie.  Z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy, odebrali symboliczne stypendia, przyznane w ramach Ogólnopolskiego Programu Pomocy Systemowej – Koalicja: Razem dla Bohaterów

Do grona nowych podopiecznych Fundacji dołączyli m.in.:

  • Małgosia (lat 13) i Mateusz (lat 18), ich tata – policjant, utonął w Bałtyku, ratując nastolatka.
  • Zosia (0,5 roku), Kajtek (2 lata), Antek (7 lat), Maks (10 lat) i Nikodem (12 lat). Dzieci żołnierza, który zginął na służbie. Zosia jeszcze tego nie rozumie, ale chłopcy nie mogą pogodzić się ze stratą.
  • Wojciech (lat 21) lada moment, tak jak jego ojciec, zostanie strażakiem. Wybuch butli z acetylenem zniweczył marzenia o wspólnych akcjach ratowniczo – gaśniczych. Tata Wojtka zginął na służbie, ratując ludzkie życie.
  • Marysia (3,5 lat) i Natan (1,5 roku), których tata stracił palce, słuch i wzrok w jednym oku, udzielając pomocy starszej kobiecieW jego dłoni wybuchł ładunek pirotechniczny.

Podczas wyjątkowej uroczystości, której gospodarzami była Para Prezydencka, padło wiele ważnych słów: wdzięczności, podziwu i szacunku.

Prezydent RP Andrzej Duda, dziękując Fundacji za jej wieloletnią działalność, powiedział: „Dziękuję za to, że Fundacja Dorastaj z Nami realizuje wspaniały Program Koalicja: Razem Dla Bohaterów. Jesteśmy Państwu bardzo wdzięczni, że to dzieło realizujecie. Bohaterom jesteśmy winni dozgonną wdzięczność za to, że służyli, a tym, którzy zostali poszkodowani, ale nie stracili życia dziękujemy za to, że służyli i służą nadal, że są gotowi do służby bliźnim i Rzeczypospolitej.”

Konrad Ciesiołkiewicz, Przewodniczący Rady Fundacji Dorastaj z Nami, zwracając się do nowo przyjętych podopiecznych podkreślił: „My wszyscy tutaj zgromadzeni, a także miliony Polek i Polaków, zaciągnęliśmy i wciąż zaciągamy ogromny dług wobec Waszych Najbliższych, Waszych Mam i Waszych Tatusiów. Staramy się w Fundacji, tak jak potrafimy, spłacać ten dług każdego dnia”.

Magdalena Pawlak, Prezes Fundacji Dorastaj z Nami, zwróciła uwagę na konieczność współpracy i podejmowania wspólnych działań przez różne grupy społeczne i biznesowe. Zaprosiła firmy i osoby indywidualne do zaangażowania w projekt Ogólnopolskiego Programu Pomocy Systemowej Koalicja: Razem dla Bohaterów, pozwalający wspólnie powiedzieć „dziękuję” nie tylko poszkodowanym lub poległym bohaterom, ale również ich rodzinom.

Podczas uroczystości podziękowano również tym, którzy wspierają Fundację, a tym samym jej podopiecznych. Fundacja ORLEN została uhonorowana specjalną statuetką. Jej autorem jest były podopieczny Fundacji – rzeźbiarz, absolwent warszawskiej ASP, Łukasz Krupski.

„Chcę tę rzeźbę traktować jako sumę tego, co otrzymałem od innych. (…) Moja propozycja na dzisiaj, dla nas wszystkich, jest taka, żeby nam bardzo mocno w uszach zadźwięczało to kluczowe słowo, jakim jest wdzięczność.” – powiedział.

Podziękowania skierowano również do wieloletnich Strategicznych Partnerów Koalicji – Razem dla Bohaterów: Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN S.A., Orange Polska oraz Boeing Company. Dyplomy „Przyjaciel Fundacji” otrzymał natomiast Prezes Zarządu Targów Kielce S.A. oraz członkowie Towarzystwa Strzeleckiego Bractwo Kurkowe z Krakowa.