Wywiad z Prezesem Zarządu Fundacji Magdaleną Pawlak oraz Martą Rowicką Koordynatorem ds. podopiecznych i doradców edukacyjnych.

Zapraszamy do lektury!

Jaś odwiedza grób ojca. Zawsze całuje tatę na przywitanie i pożegnanie. Macha rączką w niebo mówiąc, że go kocha. Jego tata był bohaterem.

Magdalena Drozdek: Patrzę na zdjęcie dzieci, które 5 października gościły w Pałacu Prezydenckim. Stoją wokół pierwszej damy i prezydenta. To wasi nowi podopieczni. Maluszki…

Marta Rowicka, koordynator ds. podopiecznych i doradców edukacyjnych w Fundacji Dorastaj z Nami: To była wyjątkowa uroczystość przyjęcia pod opiekę 13 nowych podopiecznych, którą połączyliśmy z obchodami 10-lecia Fundacji. W sumie w tym roku będziemy opiekować się 131 dziećmi. Rodzice dzieci przyjętych w tym roku zginęli w ostatnich 2-3 latach.

Magdalena Pawlak, prezes zarządu fundacji: Kiedy dzieje się coś złego, kiedy ginie policjant na akcji albo strażak w pożarze, albo żołnierz na misji, przez chwilę jest o tym głośno w mediach, dużo się wokół tej sprawy dzieje, jest żałoba, uroczysty pogrzeb.

Ale chwilę później te rodziny muszą poradzić sobie z codziennym życiem. Zdarza się, że muszą sobie poukładać sprawy prawne, bo ci, którzy giną na służbie, to najczęściej młodzi ludzie. Przed nimi było całe życie, nie planowali śmierci…

Nie wiem, czy ma pani spisany testament. Ja pracuję w tej fundacji od wielu lat i nie mam, chociaż wydaje się, że powinnam.

Czytaj dalej