Wywiad z Magdaleną Rigamonti współautorką naszej nowej książki „Śmierć warta zachodu” przeprowadziła Katarzyna Sobiechowska-Szuchta, na łamach RMF. Poniżej fragment ze strony RMF 24:

„Śmierć warta zachodu” to zbiór reportaży, wywiadów i esejów, których tematem jest służba. Ta dla kraju i dla drugiego człowieka. „Pytamy czym jest służba, służba dla ojczyzny, czym jest bohaterstwo, kim są ci ludzie, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo i którzy są w stanie oddać za nas swoje życie. (…) Pytamy też, czy śmierć jest warta zachodu. I czym jest w tym wszystkim państwo” – opowiada w rozmowie z RMF FM Magdalena Rigamonti, współautorka i współredaktorka książki.

Za punkt wyjścia autorom posłużyły m.in prawdziwe historie podopiecznych „Fundacji Dorastaj z Nami”, w tym osieroconych dzieci. Wśród bohaterów książki jest żołnierz, który zginął w Afganistanie i pozostawił piątkę dzieci, a także policjant ratujący nastolatka, którego porwały fale na plaży w Gąskach. Osierocił dwójkę dzieci.

Autorami reportaży, esejów i wywiadów jest dziesięcioro cenionych autorów Cezary Łazarewicz, Piotr Siemion, Magdalena Rigamonti, Paweł Reszka, Brygida Grysiak, Robert Mazurek, Dorota Łosiewicz, Małgorzata Sidz, Jan Rojewski oraz Maksymilian Rigamonti, który jest autorem zdjęć do książki.

Czytaj dalej