• Gala wręczenia stypendiów w Pałacu Prezydenckim – fotorelacja

  Wczorajszy dzień był dla nas i naszych podopiecznych wyjątkowy – Para Prezydencka wręczyła dzieciom fundacyjne stypendia. To dla nas ogromne wyróżnienie – dziękujemy.

  Zapraszamy do zapoznania się z materiałem zdjęciowym z wydarzenia tu.

  Wręczenie stypendiów podpieczonym Fundacji Dorastaj z Nami szerokim echem odbiło się w mediach. Informacje pojawiły się m.in  w Wiadomościach TVP, Panoramie, TVP Parlament, na falach Polskiego Radia. Napisały o nas najważniejsze polskie portale: WP, Dziennik Gazeta Prawna, Interia.pl, Do Rzeczy, Wpolitce.pl, Telewizja Republika, Niezależna.pl, Gazeta Polska Codziennie. Otrzymaliśmy ogromne wsparcie medialne również od Polski Zbrojnej oraz portalu Policja.pl.

  Prezentujemy materiał video wyświetlany podczas gali w Pałacu prezydenckim:

 • Otwarcie Ogólnopolskiego Programu Pomocy Systemowej – Koalicja: Razem dla Bohaterów

  Warszawa, 16.03.2017 r.

  Otwarcie Ogólnopolskiego Programu Pomocy Systemowej – Koalicja: Razem dla Bohaterów

  Ogólnopolski Program Pomocy Systemowej 2017 – Koalicja: Razem dla Bohaterów otworzyła uroczysta gala, która odbyła się 16 marca w Pałacu Prezydenckim. Dzięki inicjatywie Fundacji Dorastaj z Nami rodziny osób poszkodowanych na służbie otrzymują regularną pomoc psychologiczną, edukacyjną oraz wsparcie finansowe. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda objął program Honorowym Patronatem. Prezydent wraz z Pierwszą Damą wręczyli podopiecznym Fundacji stypendia.

  Zachęcamy różne grupy społeczne i biznesowe, aby działały razem, pokazując, że jesteśmy wdzięczni za bohaterstwo i ofiarę życia lub zdrowia tych, którzy służą nam na co dzień: strażaków, policjantów, żołnierzy, ratowników górskich oraz innych pracowników służb publicznych. Dlatego zapraszamy firmy do wyjątkowego projektu, pozwalającego nam wspólnie powiedzieć „dziękuję” nie tylko poszkodowanym lub poległym bohaterom, ale również ich rodzinom, a przede wszystkim – dzieciom – mówi Magdalena Pawlak, Prezes Fundacji Dorastaj z Nami.

  Ogólnopolski Program Pomocy Systemowej 2017 – Koalicja: Razem dla Bohaterów to projekt obejmujący najważniejsze wymiary rozwoju dziecka: wsparcie finansowe, edukacyjne, psychologiczne i przygotowanie do wejścia na rynek pracy. Pomoc
  o wyjątkowym charakterze sprawuje doradca edukacyjny, który opiekuje się daną rodziną przez wiele lat, jest obecny przy kolejnych etapach rozwoju podopiecznego i  pomaga mu w precyzyjnym nakreśleniu kierunku udzielanego wsparcia. W ramach projektu Fundacja pomaga także dorosłym członkom rodziny – poprzez warsztaty, wydawnictwa poradnicze oraz działania integracyjne. Rodzina, która trafia pod skrzydła Fundacji, może na nią liczyć każdego dnia – dopóki dziecko się uczy, nawet do 25 roku życia.

  Fundacja Dorastaj z Nami pamięta o ostatniej prośbie bohaterów: Gdyby coś się stało… pamiętaj o moich dzieciach. Dzięki temu pomogła już ponad 200 dzieciom z całej Polski, przeznaczając na ten cel ponad 2,5 mln zł. Chcąc rozwijać swoje działania zaprasza firmy oraz wszystkich ludzi dobrej woli do wsparcia nowego programu. Dla Koalicjantów przygotowane są specjalne wyróżnienia – statuetki autorstwa jednego z byłych podopiecznych Fundacji – rzeźbiarza oraz absolwenta warszawskiej ASP, Łukasza Krupskiego.

  Otwieramy nowy program po to, aby móc nadal, przez wiele lat, odpowiadać na prośbę bohaterów. Z Państwa pomocą nam się to uda. Dlatego zapraszamy do wspólnego budowania tego projektu – dzięki Waszej obecności możemy uczynić go dobrym i godnym naśladowania przykładem systemowej pomocy dla dzieci. Pomoc tym dzieciom to dla nas forma współczesnego patriotyzmu i próba podziękowania za poświęcenie ich rodziców – wyjaśnia Magdalena Pawlak.

  Działalność Programu rozpoczęła uroczysta gala w Pałacu Prezydenckim, w trakcie której Para Prezydencka wręczyła podopiecznym stypendia. Gala była także podsumowaniem sześciu lat działalności Fundacji Dorastaj z Nami – podczas wydarzenia zostały zaprezentowane sylwetki oraz dotychczasowe osiągnięcia podopiecznych.

  Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym: Telewizji Polskiej, miesięcznika Polska Zbrojna oraz czasopisma Policja 997.

  Więcej informacji: www.dorastajznami.org . Reportaże prezentowane na gali są dostępne na stronie internetowej Fundacji. Prosimy o kontakt z Fundacją w przypadku chęci ich wykorzystania.

  Kontakt:

  Marta Łącka

  Fundacja Dorastaj z Nami

  mail: media@dorastajznami.org

  tel.: 500 677 550

  Anna Drewniak

  Havas PR Warsaw

  mail: anna.drewniak@havas.com

  tel.: 691 911 903

  Fundacja Dorastaj z Nami powstała w 2010 roku, obejmuje pomocą dzieci osób, które zginęły lub doznały ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w trakcie pełnienia służby publicznej. Wśród podopiecznych Fundacji są dzieci żołnierzy, policjantów, strażaków, ratowników górskich. Celem działania Fundacji jest długofalowe wsparcie edukacji dzieci i młodzieży od ich najmłodszych lat, aż do zakończenia przez nich nauki – do osiągnięcia przez nich pełnoletności lub, jeżeli będą kontynuować naukę, do ukończenia 25 roku życia.

   

 • Wspieranie dzieci, których rodzice zginęli podczas służby

  Magdalena Pawlak, Prezes Zarządu Fundacji Dorastaj z Nami była gościem Marcina Piaseckiego w programie #RZECZoBIZNESIE. Zapraszamy do zapoznania się z relacją tu.

 • Para Prezydencka przekaże stypendia dzieciom poległych i rannych żołnierzy, funkcjonariuszy i pracowników służb publicznych

  W czwartek 16 marca 2017 r. o godz. 12.00 w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wezmą udział w gali przekazania dzieciom, których rodzice zginęli lub zostali ranni w czasie pełnienia służby, stypendiów ufundowanych przez Fundację Dorastaj z Nami.

  W czasie uroczystości planowane jest wystąpienie Prezydenta RP.

  Obsługa medialna wyłącznie dla osób posiadających okresowe akredytacje prasowe KPRP oraz dla osób akredytowanych. Akredytacje przyjmowane są do 15 marca 2017 r. (środa) do godz. 10.00 na stronie: www.bbn.gov.pl/akredytacje

  Wejście akredytowanych dziennikarzy przez biuro przepustek Pałacu Prezydenckiego w godz. 11.20-11.45. Instalacja wozów transmisyjnych do godz. 10.00.

  Informacji nt. wydarzenia udziela Joanna Kwaśniewska-Wróbel, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, tel. 721 800 986.

 • Newseria.pl – współcześni Bohaterowie

  Zwykle postrzegamy bohaterów i patriotów jako osoby, które w przeszłości walczyły za wolność ojczyzny, osoby związane z naszą historią. Fundacja „Dorastaj z nami” przeprowadziła badania, z których wynika, że powoli zmienia się sposób patrzenia na bohaterstwo i patriotyzm. Współczesnym bohaterem jest dla nas strażak, policjant, żołnierz, ratownik, czyli osoby, które postanowiły pełnić służbę – mówi agencji Newseria Magdalena Pawlak, prezes Fundacji „Dorastaj z Nami”. – To osoby, które każdego dnia walczą z czasem i żywiołem, które nie mogą myśleć tylko o sobie i swoich najbliższych. Dlatego my staramy się dać im poczucie, że ich rodziny nie zostaną pozostawione same sobie.

 • Firmy chcą maksymalizować swój pozytywny wpływ na społeczeństwo

  Problemy społeczne są coraz bardziej złożone. Dlatego stawienie im czoła wymaga współpracy biznesu, państwa i organizacji pozarządowych W debacie „Rzeczpospolitej” wzięła udział prof. Dominika Maison, Mirella Panek-Owsiańska, Prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Magdalena Pawlak, Prezes Zarządu Fundacji Dorastaj z Nami. Z przebiegiem debaty można również zapoznawać się on-line również tu.

   

   

   

 • Fundacja Dorastaj z Nami gościem „W sieci”

  Przed Świętami Bożego Narodzenia mieliśmy przyjemność być gości tygodnia W Sieci. Kim są współcześni bohaterowie? Jak wygląda współczesne bohaterstwo? – na te i inne pytania o pracę służb publicznych odpowiadała Prezes Zarządu Fundacji Dorastaj z Nami, Magdalena Pawlak, st. sierż. Janusz Raczy z Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa oraz st. bryg. mgr Paweł Frątczak, Rzecznik Prasowy Państwowej Straży Pożarnej.

 • Debata „Biznes i Fundacje. Jak mądrze się wspierać”

  Magdalena Pawlak, Prezes Zarządu Fundacji Dorastaj z Nami wzięła udział w debacie organizowanej przez „Puls Biznesu” pt. „Biznes i Fundacje. Jak mądrze się wspierać”. Uczestnicy debaty dyskutowali o mechanizmie 1% i współpracy biznesu ze środowiskiem organizacji pozarządowych .Zachęcamy do zapoznania się z zapisem debaty.


Gala wręczenia stypendiów w Pałacu Prezydenckim – fotorelacja

Wczorajszy dzień był dla nas i naszych podopiecznych wyjątkowy – Para Prezydencka wręczyła dzieciom fundacyjne stypendia. To dla nas ogromne wyróżnienie – dziękujemy.

Otwarcie Ogólnopolskiego Programu Pomocy Systemowej – Koalicja: Razem dla Bohaterów

Ogólnopolski Program Pomocy Systemowej 2017 – Koalicja: Razem dla Bohaterów otworzyła uroczysta gala, która odbyła się 16 marca w Pałacu Prezydenckim.

Wspieranie dzieci, których rodzice zginęli podczas służby

Magdalena Pawlak, Prezes Zarządu Fundacji Dorastaj z Nami była gościem Marcina Piaseckiego w programie #RZECZoBIZNESIE. Zapraszamy do zapoznania się z relacją tu.

Para Prezydencka przekaże stypendia dzieciom poległych i rannych żołnierzy, funkcjonariuszy i pracowników służb publicznych

W czwartek 16 marca 2017 r. o godz. 12.00 w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wezmą

Newseria.pl – współcześni Bohaterowie

Zwykle postrzegamy bohaterów i patriotów jako osoby, które w przeszłości walczyły za wolność ojczyzny, osoby związane z naszą historią. Fundacja „Dorastaj z nami” przeprowadziła badania, z których…

Firmy chcą maksymalizować swój pozytywny wpływ na społeczeństwo

Problemy społeczne są coraz bardziej złożone. Dlatego stawienie im czoła wymaga współpracy biznesu, państwa i organizacji…

Fundacja Dorastaj z Nami gościem „W sieci”

Przed Świętami Bożego Narodzenia mieliśmy przyjemność być gości tygodnia W Sieci. Kim są współcześni bohaterowie? Jak wygląda współczesne bohaterstwo? – na te i inne pytania o pracę służb publicznych odpowiadała…

Debata „Biznes i Fundacje. Jak mądrze się wspierać”

Magdalena Pawlak, Prezes Zarządu Fundacji Dorastaj z Nami wzięła udział w debacie organizowanej przez „Puls Biznesu” pt. „Biznes i Fundacje. Jak mądrze się wspierać”.