Letnie Warsztaty Integracyjne i Wakacyjna Szkoła Rodzica

W dniach 21-27 lipca odbyły się Letnie Warsztaty Integracyjne i Wakacyjna Szkoła Rodzica! To wyjątkowy czas w roku, kiedy nasi Podopieczni wraz z rodzinami/opiekunami mają okazję wzajemnie się poznać i nawiązać ze sobą relacje, biorąc udział we wspólnych aktywnościach. Tym razem, nad Zalewem Zegrzyńskim gościł nas ośrodek @AMW Rewita Rynia.

Przygotowaliśmy dużo ciekawych zajęć z myślą o naszych Podopiecznych i ich opiekunach. W pełnym atrakcji programie tygodniowych warsztatów znalazły się między innymi: żaglówki, kajaki, warsztaty z wyrabiania papieru czerpanego i fotograficzne, spotkanie z nurkowaniem, spotkanie z lotnictwem, spotkanie z Alpakami. Nie mogło też zabraknąć Dnia Sportu, podczas którego odbył się turniej piłkarski oraz gry zespołowe.

Zabraliśmy także naszych Podopiecznych na całodniową wycieczkę do Warszawy.

Młodsze dzieci wzięły udział w tworzeniu cukierków w Manufakturze Cukierków natomiast młodzież pojechała do Centralnego Domu Technologii i wzięła udział w warsztatach Wizja Przeszłości, gdzie na stanowiskach VR poznali historie transatlantyku MS „Piłsudski”. Odwiedziliśmy także Pałac Kultury i Nauki, gdzie wjechaliśmy na 30 piętro i mogliśmy podziwiać panoramę Warszawy.

W ramach wyjazdu odbyła się również Wakacyjna Szkoła Rodzica – dwudniowe warsztaty, których celem jest merytoryczne wsparcie opiekunów w wychowywaniu swoich pociech.

Dziękujemy partnerom wydarzenia: Fundacja @PKO Bank Polski oraz @Fundacja Lotto im. Haliny Konopackiej bez których wakacyjny wyjazd nie mógłby się odbyć!

Uśmiechy naszych Podopiecznych i podziękowania płynące z ust ich rodziców, to dla nas największa nagroda i źródło motywacji do dalszego działania. Nie możemy się już doczekać kolejnych edycji!