Porozmawiajmy i poszukajmy razem rozwiązania Waszych problemów.

Organizujemy warsztatowe spotkania rodzin naszych podopiecznych z psychologami służącymi radą, jak postępować w sytuacjach kryzysowych, np. śmierci lub niepełnosprawności członka rodziny – partnera, rodzica.

Efektem tych spotkań, poruszających opowieści i dyskusji, są wydawane staraniem naszej Fundacji oraz naszego partnera, poradniki: „Rozmowy o stracie”, „Rozmowy o niepełnosprawności” oraz „Rozmowy o dzieciach”.

ROZMOWY O NASTOLATKACH

Przed Państwem druga część poradnika dotyczącego nastolatków autorstwa pani Marty Wrzosek – edukatorki, pedagog i nauczycielki oraz eksperta Fundacji Dorastaj z Nami. Znajdziecie tu Państwo konkretne porady dotyczące czterech szczególnie ważnych i pedagogicznie trudnych, obfitujących w zagrożenia, aspektów życia dorastającej młodzieży: znajomych, seksu, pieniędzy i alkoholu. To efekt analizy zebranego przez autorkę materiału, z jej pracy z młodzieżą szkolną. Przedstawione tutaj historie są wzięte z życia codziennego, a porady mają – zarówno dla rodziców, jak i dzieci – praktyczną wartość. Zapraszamy do lektury!

Rozmowy o nastolatkach
mgr Marta Wrzosek, pedagog

ZAMÓW JUŻ DZIŚ

ROZMOWY Z NASTOLATKAMI

Rodzice dorastających młodych ludzi często nie mogą uwierzyć w to, jak trudno im się porozumieć z własnym dzieckiem, które dopiero co było całkiem grzeczne i posłuszne, a dziś obraża się o każde słowo lub w ogóle nie chce rozmawiać. Komunikacja z nastolatkami bywa trudna, zgubna, bywa źródłem negatywnych emocji i nieporozumień. Prawidłowa komunikacja daje jednak ogromną satysfakcję. Staje się narzędziem wspaniałego wpływu wychowawczego i inspiracji dla rozwoju młodego człowieka.

Rozmowy z nastolatkami
mgr Marta Wrzosek, pedagog

ZAMÓW JUŻ DZIŚ

ROZMOWY O STRESIE

Tak już jesteśmy stworzeni, że bez stresu nie możemy żyć. Stresu doświadcza każdy – od urodzenia do ostatnich dni. Każdy go po swojemu oswaja i próbuje zrozumieć. Ale czasem bez pomocy specjalistów nie da się tego uczynić. Doświadczona terapeutka, psycholog i psychotraumatolog Anna Siemion podpowiada jak zmierzyć się ze stresem.

Rozmowy o stresie
mgr Anna Siemion, psycholog

ZAMÓW JUŻ DZIŚ

ROZMOWY O EMOCJACH

Nawet dorośli nie zawsze potrafią zapanować nad emocjami, a co dopiero dzieci. Poradnik podpowiada, jak pomóc naszym małym podopiecznym w kontrolowanym wyrażaniu uczuć i pragnień, a rodzicom jak mówić, żeby dziecko ich słuchało i jak słuchać, żeby dziecko do nich mówiło. Niełatwe zadanie dla opiekunów, aby pomóc dziecku nie tylko nazwać emocje ale także odkryć ich przyczynę, może się okazać odrobinę prostsze z naszym poradnikiem.

Rozmowy o emocjach
dr Zuzanna Toeplitz, psycholog

ZAMÓW JUŻ DZIŚ

ROZMOWY O RODZICIELSTWIE

Bycie rodzicem jest bez wątpienia jedną z najważniejszych, a zarazem najtrudniejszych ról, jaką nam przyjdzie odegrać. Jest rolą, która ewoluuje wraz z dorastaniem naszych dzieci. Zastanówmy się, od czego zależy to, jakimi jesteśmy rodzicami.

Rozmowy o rodzicielstwie
mgr Anna Siemion-Mazurkiewicz, psycholog

ZAMÓW JUŻ DZIŚ

ROZMOWY O ROZŁĄCE

Sposób w jaki dorośli przygotowują się do rozstania, ich funkcjonowanie w okresie rozłąki i reintegracji rzutuje na sposób przeżywania i funkcjonowania dzieci. Dlatego tak istotne jest to, aby z należytą uwagą przygotować rodzinę do jakże trudnego procesu rozstania na czas wykonywania obowiązków służbowych.

Rozmowy o rozłące
mjr dr Angelika Szymańska, psycholog

ZAMÓW JUŻ DZIŚ

ROZMOWY O DZIECIACH

Nie pomoże żaden podręcznik ani poradnik – dziecko nie jest urządzeniem mechanicznym, lecz żywym, bez przerwy zmieniającym się organizmem, którego reakcje nie zawsze da się przewidzieć. Co więcej, musimy się nauczyć dostosowywać do zmian, jakie w naszym dziecku zachodzą.

Rozmowy o dzieciach
dr Zuzanna Toeplitz, psycholog

ZAMÓW JUŻ DZIŚ

ROZMOWY O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

Nieocenioną pomoc przynoszą spotkania z innymi osobami związanymi z poszkodowanymi. Takie, podczas których można nie tylko porozmawiać, posłuchać, podzielić się doświadczeniem, poradzić, podpowiedzieć, ale także wspólnie się pośmiać i popłakać. W tym gronie osób nie ma niezdrowego zainteresowania inwalidztwem, nie ma rywalizacji, jest pomoc, wsparcie, zrozumienie, czasami krytyka – ale wyłącznie po to, by skorygować niewłaściwe kroki.

Rozmowy o niepełnosprawności
mgr Agnieszka Klawinowska, psycholog

ZAMÓW JUŻ DZIŚ

ROZMOWY O STRACIE

W przypadku małego dziecka czekamy na pytanie. Pojawi się na pewno: „mamo, kiedy tata wróci?”, lub wyrażone w podobny sposób. Czasem dziecko boi się zapytać matkę, bo widzi, że dzieje się z nią coś złego. Zapyta wtedy innego członka rodziny i on też powinien być na takie rozmowy i pytania przygotowany. Odpowiedź powinna być krótka i prawdziwa: „tata już nie wróci”.

Rozmowy o stracie
dr Zuzanna Toeplitz, psycholog

ZAMÓW JUŻ DZIŚ

wybierz poradniki, które chciałbyś otrzymać:

wybierz wersję poradnika, którą chciałbyś otrzymać:


Szanowni Państwo, bardzo chętnie dzielimy się naszą wiedzą i pomocą. Dlatego wszystkie wersje elektroniczne poradników wysyłamy za darmo. Przy zamówieniu wersji drukowanej bardzo prosimy o przelanie na nasze konto kwoty 10 zł za przesyłkę pocztową, z zaznaczeniem, że jest to opłata za wysłanie poradnika

wypełnij dane do wysyłki:

Adres dostarczenia
Uwaga: koszty przesyłki ponosi odbiorca.

Nie jesteś sam ze swoim problemem.
Chcemy i możemy Ci pomóc.