Jak pomagamy?

Jarosław Jeżyk

Nazywam się Jarosław Jeżyk. Mój tata był żołnierzem i zginął na służbie. Pod opieką Fundacji Dorastaj z Nami byłem jedenaście lat. Z tego okresu najbardziej pamiętam program Tutor. Tam poznałem doradcę, który pomógł mi w wyborze szkoły średniej i pod jego kierownictwem napisałem książkę fantastyczno-historyczną pt. „Żurawie nie stepują”. Kończy się ona szczęśliwie, ale pozostawia czytelnika w lekkiej niepewności. Takie jest nasze życie.

W okresie dorastania byłem totalnie rozstrzelony, czułem się zarówno humanistą, jak i „ścisłowcem”. Przeprowadzone testy pokazały, że to polski i historia są moją mocną stroną. Tak odnalazłem swoją pasję do rekonstrukcji historycznych, mam swoje własne stroje i najbardziej zaabsorbowany jestem wczesnym średniowieczem. Jednak czasem na potrzeby lokalnych organizacji czy muzeów wypożyczam dodatkowe kostiumy i przebieram się za postacie z innych epok.

Fundacja opłaciła mi również lekcję gry na perkusji, gdyby nie to, pewnie nie odkryłbym swojego wielkiego zamiłowania do muzyki. Gram do dzisiaj i uwielbiam to robić!

Dziękuję Fundacji i Darczyńcom, że wspierali mój rozwój i edukację i pozwolili mi odnaleźć siebie, kiedy byłem zagubiony. Nic nie zastąpi mi ojca, ale pomimo tak wielkiej straty, dostałem szansę na radosne życie.