Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider
  CHCĘ POMÓC

Trudno jest zdecydować, że Twoje życie jest warte tego, aby je postawić na szali. Są jednak ludzie, którzy robią to na co dzień. Spotykamy się z nimi, aby przybliżyć Wam ich historie.

NAVAL


9 stycznia spotkaliśmy się w Navalem – żołnierzem jednostki GROM, autorem książek „Przetrwać Belize” oraz „Ostatnich gryzą psy”. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w spotkaniu – przyszliście tak licznie, że brakowało miejsc siedzących,  zadawaliście też  trudne pytania 🙂 Naval opowiadał o swojej służbie, ogromnej pasji, która za nią stoi, a także nastawieniu do własnych działań. Nas szczególnie poruszyło przesłanie: „Nie mów, że coś się zrobiło samo. Ty to zrobiłeś”. Także sobie i Wam życzymy więcej wiary we własną sprawczość 🙂 Nagranie ze spotkania jest dostępne online:

Zapraszamy Was na kolejne spotkania. Jesteśmy ogromnie ciekawi z kim Wy chcielibyście się spotkać w ramach projektu „Zwyczajni czy Bohaterowie?”?

nadbryg. Ryszard Grosset i kpt. Albert Sitarek


2 października 2017 r. spotkaliśmy się w warszawskiej kawiarni „Państwomiasto” z dwoma niezwykłymi ludźmi – nadbryg. Ryszardem Grossetem oraz kpt. Albertem Sitarkiem – strażakami. Nasi goście z wielkim zaangażowaniem opowiadali o codziennych doświadczeniach służby strażackiej, trudnych momentach oraz odpowiedzialności za siebie i innych w trakcie akcji. Bohaterowie spotkania mają za sobą wiele niebezpiecznych akcji w Polsce i za granicą. Obaj goście podkreślali, że bycie strażakiem to coś więcej niż zawód: Strażakiem jest się przez całe życie  – zgodnie mówili obaj panowie.

 

 

Chcesz podzielić się z nami swoją historią?
Chcesz, abyśmy opowiedzieli historię bohatera, którego znasz?
napisz do nas!

Stanisław Ekiert
Dyrektor biura

s.ekiert@dorastajznami.org
602 767 879

Zapisz

Zapisz