Blog Fundacji Dorastaj z Nami

Jak ważna jest rola ojca w życiu dziecka? I co gdy pewnego dnia, go zabraknie? O tym, co znaczy być tatą opowiada tutaj Doradca Fundacji Dorastaj z Nami.

 

 

Pierwsza praca, pierwsze przeglądanie ogłoszeń no i pierwsze CV. Co w nim wpisać, kiedy jest się świeżym absolwentem szkoły średniej lub wyższej? Dowiesz się
tutaj.

Wrzesień, a wraz z nim rozpoczęcie roku (przed)szkolnego, jak zawsze, nadejdzie szybciej niż się tego spodziewamy, dlatego już dziś warto zastanowić się jak zaplanować pierwsze dni w przedszkolu. Dowiesz się tego tutaj.

“Jakim cudem dorośli wpadli na tak szalony pomysł, że dzieci, aby zachowywać się lepiej, najpierw muszą się poczuć gorzej?”
To jedno z wielu pytań, na które odpowiedzi znajdziecie w najnowszym poradniku z cyklu Porozmawiajmy o….”Rozmowy o pozytywnej dyscyplinie”. Zapraszamy do przeczytania wstępu i zamówienia darmowego poradnika TU.

Rodzice stoją obecnie przed trudnym wyborem: czy rozmawiać z dziećmi o wojnie w Ukrainie? Jeśli tak, to w jaki sposób? Co zrobić, by ich nie wystraszyć, a z drugiej strony udzielić im odpowiedzi? Poznajcie odpowiedzi, czytając TEN artykuł.

Trudno odpowiedzieć na pytanie, czy maturą i wyborem studiów bardziej stresują się maturzyści, czy ich rodzice. Wiele wskazuje na to, że ci drudzy. Rodzicom zależy na tym, by ich dzieci zdobyły dobre wykształcenie i satysfakcjonującą pracę. Żeby dowiedzieć się więcej, przeczytaj artykuł.

 

 

Jak przygotować się do rozłąki? Co robić, by nie rozstać się z najbliższymi w niezgodzie?  O co powinien dbać rodzic pozostający z dzieckiem? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w artykule

 

Podopiecznemu przed spotkaniem z doradcą towarzyszą różne obawy i emocje, często zadaje sobie pytania: Kim jest, ta osoba z która mam się spotkać? Co o mnie pomyśli ? Czy ona nas polubi? O Czym będziemy rozmawiać? Czy będzie nas oceniać?  Czy będzie trzeba wszystko od nowa wyjaśniać? Dowiedzcie się więcej na temat pracy doradców i podopiecznych TU.

Niech podniesie rękę rodzic, który nigdy nie musiał namawiać swojego dziecka do czegoś, czego ono nie chało zrobić. Niech zgłosi się ten, kto nie próbował zmusić swojej pociechy do nauki, albo do punktualnego wstawania, albo do sprzątania własnego pokoju… Dowiedzcie się więcej jak wzbudzać w dziecku motywację TU.