Blog Fundacji Dorastaj z Nami

“Jakim cudem dorośli wpadli na tak szalony pomysł, że dzieci, aby zachowywać się lepiej, najpierw muszą się poczuć gorzej?”
To jedno z wielu pytań, na które odpowiedzi znajdziecie w najnowszym poradniku z cyklu Porozmawiajmy o….”Rozmowy o pozytywnej dyscyplinie”. Zapraszamy do przeczytania wstępu i zamówienia darmowego poradnika TU.

Rodzice stoją obecnie przed trudnym wyborem: czy rozmawiać z dziećmi o wojnie w Ukrainie? Jeśli tak, to w jaki sposób? Co zrobić, by ich nie wystraszyć, a z drugiej strony udzielić im odpowiedzi? Poznajcie odpowiedzi, czytając TEN artykuł.

Trudno odpowiedzieć na pytanie, czy maturą i wyborem studiów bardziej stresują się maturzyści, czy ich rodzice. Wiele wskazuje na to, że ci drudzy. Rodzicom zależy na tym, by ich dzieci zdobyły dobre wykształcenie i satysfakcjonującą pracę. Żeby dowiedzieć się więcej, przeczytaj artykuł.

 

 

Jak przygotować się do rozłąki? Co robić, by nie rozstać się z najbliższymi w niezgodzie?  O co powinien dbać rodzic pozostający z dzieckiem? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w artykule

 

Podopiecznemu przed spotkaniem z doradcą towarzyszą różne obawy i emocje, często zadaje sobie pytania: Kim jest, ta osoba z która mam się spotkać? Co o mnie pomyśli ? Czy ona nas polubi? O Czym będziemy rozmawiać? Czy będzie nas oceniać?  Czy będzie trzeba wszystko od nowa wyjaśniać? Dowiedzcie się więcej na temat pracy doradców i podopiecznych TU.