Jak pomagamy?

Na początku mojej drogi z Fundacją towarzyszyły mi ciekawość i nieufność, które szybko zmieniły się w chęć współdziałania. Przede wszystkim współpracy w kreowaniu mojej przyszłości zawodowej i osobistej. To, co dała mi Fundacja, to na pewno rozwój samoświadomości, poznanie swoich słabych i mocnych stron, budowanie wysokiej samooceny i pewności siebie w podejmowanych decyzjach.

Po około roku bycia podopieczną Fundacji zaczęłam przygodę z tutoringiem Pani Asi, chociaż wierzcie mi, zapierałam się rękami i nogami, gdyż nie chciałam mieć dodatkowych obowiązków. Wybór jednak okazał się zbawienny. Podczas spotkań liczyłam na pomoc w znalezieniu odpowiedniego dla mnie liceum, a dostałam coś o wiele cenniejszego – odpowiedziałam sobie na pytanie, co jest dla mnie ważne i do czego dążę. Zajęcia z Panią Asią pomogły mi rozpoznać własne emocje i potrzeby oraz możliwości i ograniczenia, co zwiększyło moją wiarę w siebie.

Potem przyszedł czas na doradcę edukacyjnego. Został nim Jakub. Mimo że byłam już osobą, która wiedziała, co chce osiągnąć, Jakub nakierowywał mnie i podsuwał pomysły, co jeszcze mogłabym zrealizować lub też wspierał mnie w osiągnięciu celu. Był osobą, która wierzyła we mnie tak bardzo, że ja wierzyłam w siebie jeszcze bardziej.

Nie mogę zapomnieć o Marcie czy Soni, które zawsze empatycznym głosem chętnie udzielały rad podopiecznym Fundacji oraz szukały dla nich odpowiednich doradców. Tworzyły atmosferę, w której każdy mógł poczuć się jak ktoś ważny – a nie jak kolejna zwykła osoba, o której nikt nic nie wie i nie chce wiedzieć.

Bardzo ważne było też wsparcie finansowe. Dzięki niemu mogłam mieszkać w miejscowości, w której studiowałam, miałam możliwość zakupu pomocy i sprzętów naukowych, a także mogłam uczyć się języków obcych – dających m.in. szansę na bardziej atrakcyjne warunki zatrudnienia. Miałam również okazję skorzystać z programu Pomagamy GB, który zapewnia bezpłatny Internet przez 2 lata.

Chciałabym podziękować wszystkim Darczyńcom i pracownikom Fundacji Dorastaj z Nami za wszelkie formy wsparcia. Szkoda, że moja przygoda z Wami już się kończy. Obiecuję, że będę szła za ciosem. Tego mnie nauczyliście.