Album o dzieciach Bohaterów „Dorosnąć do śmierci”

Wstrząsająca rozmowa z Marzeną, której mąż – żołnierz – zginął w Iraku, a to wydarzenie było zaledwie zwiastunem następnych tragedii w jej życiu. Opowieść Sławomira, strażaka, który na służbie stracił obie nogi, ale postanowił się nie poddawać i dla swojej żony i dzieci nauczył się żyć na nowo. Historia Patrycji i jej dwóch córeczek, osieroconych przez policjanta, Krzysztofa, który zginął podczas służby.

Fundacja Dorastaj z Nami wznowiła wydanie przejmującego albumu o dzieciach Bohaterów Dorosnąć do śmierci. To książka o rodzinach, które w tragicznych okolicznościach straciły swoich bliskich, ludzi służby publicznej. Dla nas to byli strażacy, żołnierze, policjanci, a dla nich tatusiowie, synowie, mężowie… Dorosnąć do śmierci to dziewięć mocnych, poruszających rozmów, które dziennikarka Magdalena Rigamonti przeprowadziła z najbliższymi poległych albo ciężko rannych na służbie. To album, którego bohaterami są zwykli z pozoru ludzie – rodziny osób mundurowych. Lektura tej książki w sposób drastyczny uzmysławia, jaką cenę płacą bliscy tych, którzy na co dzień czuwają nad bezpieczeństwem naszym i naszego kraju.

Po raz pierwszy album Dorosnąć do śmierci ukazał się w 2016 roku. Dzisiaj, po siedmiu latach, z powodu jego wyjątkowości i ogromnej popularności, Fundacja Dorastaj z Nami zdecydowała o ponownej publikacji. Było to możliwe dzięki sfinansowaniu ze środków Fundacji PZU.

Aby pobrać fragment, zeskanuj kod QR