W Magazynie Polska Times ukazał się wywiad z Magdaleną Pawlak, Prezesem Zarządu Fundacji Dorastaj z Nami. Polecamy lekturę.

„Prowadzimy dość długo swoją działalność. Chodziło nam głównie o to, aby oddać hołd i podziękować tym, którzy służą nam na co dzień. To bardzo ważne, żebyśmy pamiętali o tych ludziach. Nasza fundacja nie jest związana bezpośrednio z żadną ze służb, stąd tak ważna i istotna wydaje mi się idea naszej pracy – chcemy pamiętać o poległych na służbie strażakach, policjantach, wojskowych jako zwykli obywatele. To taki dar serca i pamięci za życie, którzy ci ludzie oddają każdego dnia także dla nas i naszego bezpieczeństwa”

„W służbach pracuje dziś około 250 tys. osób., z czego 110 tys. – w wojsku, 103 tys. – w policji, a ponad 30 tys., to zawodowi strażacy. Każda z tych osób ma swoje rodziny, więc prawdopodobnie około 800 tys. osób codziennie zastanawia się, czy ich najbliższym nic złego się nie przytrafi. Fundacja Dorastaj z Nami ma obecnie pod opieką 135 dzieci. Na pewno nie są to wszystkie dzieci, które straciły rodzica podczas pełnienia służby, jednak im więcej słychać o Fundacji, tym więcej dzieci się do nas zgłasza. I nie chodzi tu o tragedie, które zdarzyły się wczoraj, czy przedwczoraj, często są to wydarzenia sprzed wielu lat. Dlatego cieszymy się, że coraz więcej osób się o nas dowiaduje, że jesteśmy coraz bardziej rozpoznawalni, bo to oznacza, że coraz więcej dzieci i młodzieży będzie mogło uzyskać od nas pomoc”

POLSKA TIMES WYWIAD STR 2 JPG
« 1 3 »