22 września na Dworcu PKP Warszawa Centralna im. Stanisława Moniuszki uroczyście otworzyliśmy naszą wystawę „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata”. Partnerem wystawy jest firma PZU i Fundacja Grupy PKP.

Ta piękna, nostalgiczna wystawa zawiera czarno – białe fotografie, na których widzimy uśmiechnięte dzieci w objęciach uśmiechniętych, kochających rodziców. Niestety Ci rodzice nie żyją. Zginęli na służbie, strażacy, żołnierze, policjanci, ratownicy górscy, współcześni bohaterowie. Wystawę w formie elektronicznej można obejrzeć na stronie Fundacji https://dorastajznami.org/galeria-bohaterow/

Fundacja Dorastaj z Nami już od 10 lat wspiera dzieci i rodziny pracowników służb publicznych: strażaków, żołnierzy, policjantów, ratowników górskich, którzy zginęli, zmarli lub doznali uszczerbku na zdrowiu podczas służby. Od kwietnia 2020 Fundacja rozszerzyła swoją działalność i objęła opieką także pracowników ochrony zdrowia walczących z COVID-19.

– Kiedy słyszymy, że zginął pracownik służby publicznej wiemy, że właśnie zawalił się czyjś świat. Musimy działać szybko i profesjonalnie, aby pomóc osieroconym dzieciom i ich bliskim, aby otoczeni opieką uporali się z traumą. Udzielamy pomocy psychologicznej i edukacyjnej, ale nade wszystko służymy cierpliwością i radą, okazujemy im serce, aby odzyskali spokój i wiarę w przyszłość. – powiedziała Magdalena Pawlak Prezes Fundacji Dorastaj z Nami.

– Wystawa pokazuje, że za każdym mundurem stoi człowiek, który jest nie tylko policjantem czy strażakiem ale także ojcem, dziadkiem, bratem czy mężem.  Jego strata dotyka całej rodziny, ale szczególnie cierpią dzieci. Zależy nam, by takich tragedii było jak najmniej. Dlatego od lat PZU dba o bezpieczeństwo funkcjonariuszy na służbie pomagając w zakupach sprzętu dla służb mundurowych – powiedział Marcin Eckert, Członek Zarządu Grupy PZU.

– Misją Fundacji Grupy PKP jest pomaganie najbardziej potrzebującym: rodzinom w trudnej sytuacji materialnej, osobom chorym, czy z niepełnosprawnością. Jako kolejarze doskonale wiemy, czym jest codzienna służba innym. Dlatego włączyliśmy się w organizację wystawy poświęconej tym, którzy na służbie zginęli i ich bliskim – powiedziała Katarzyna Kucharek, Prezes Zarządu Fundacji Grupy PKP.

Wystawa na Dworcu Centralnym im. Stanisława Moniuszki w Warszawie
« 1 6 »

Uczestnicy briefingu wystawy Dla Ciebie zginął żołnierz, dla mnie tata. Fot. Łukasz Sawicki