7 września 2018 roku, w Belwederze, odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów podopiecznym Fundacji Dorastaj z Nami. W ramach „Ogólnopolskiego Programu Pomocy Systemowej – Koalicja: Razem dla Bohaterów”, stypendia z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy otrzymały dzieci, których rodzice zginęli, bądź zostali poszkodowani na służbie.

To był znaczący moment w życiu Fundacji i jej podopiecznych, pełen doniosłych słów i wielkich wzruszeń. Prezydent Andrzej Duda zwracając się do podopiecznych powiedział: Dzisiejsza uroczystość to przykład solidarności: solidarności międzyludzkiej, także solidarności z państwem polskim. Podkreślił, że Fundacja Dorastaj z Nami – realizując program stypendialny – wykonuje „niezwykle ważną misję” na rzecz kraju. – Misję upamiętnienia i zadośćuczynienia ludziom, którzy są bohaterami Polski, którzy w służbie dla swoich bliźnich gotowi byli oddać życie – wyjaśnił. Prezydent RP zwrócił uwagę na niezwykłą rolę, jaką w codzienności „ludzi, którzy idą do służby wiążącej się z niebezpieczeństwem utraty życia” odgrywa świadomość, że nigdy „ich najbliżsi nie pozostaną sami”, a ich dzieci zostaną otoczone opieką i troską.

W tym roku dziękując za pomoc, podopieczni Fundacji uhonorowali Strategicznych Partnerów Koalicji – Razem dla Bohaterów: Polski Koncern Naftowy Orlen S.A., Orange Polska oraz Boeing. Firmom zostały wręczone szczególne statuetki. Ich autorem jest były podopieczny Fundacji – absolwent warszawskiej ASP, rzeźbiarz Łukasz Krupski.

Podczas uroczystości dzieci wręczyły także dyplomy Przyjaciela Fundacji. Otrzymali je: GWW Grynhoff i Partnerzy Radcowie Prawni i Doradcy Podatkowi Sp. p. za prawne wsparcie działań Fundacji pro bono od samego początku jej założenia (to już prawie 8 lat) oraz Krzysztof Majda i Tymoteusz Chlebowski autorzy książki „Mój tata mieszka w innym świecie”.

„Chciałabym zapewnić, że teraz Wy jesteście naszymi bohaterami, dzięki Wam czujemy, że nie jesteśmy sami w swoim cierpieniu, że praca naszych rodziców była ważna. Dzięki Wam powracamy do życia. Wiemy, że nie możemy zawieść. Dziękujemy!”. Takimi słowami podziękowała podczas uroczystości Wiktoria wszystkim darczyńcom i osobom zaangażowanym w działania Fundacji.

Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego doniosłego wydarzenia serdecznie dziękujemy.

Bądźcie zawsze z nami!

IMG 5567
« 1 27 »