Rozmowy o… to podcast, który jest nowym projektem Fundacji Dorastaj z Nami, która opiekuje się dziećmi żołnierzy, strażaków, policjantów, wszystkich, którzy zginęli lub zostali poszkodowani w trakcie służby. Każdy odcinek to rozmowa z zaproszonym gościem. Będziemy rozmawiać o edukacji, psychologii i rozwoju dzieci, a także o etosie służb publicznych. O wszystkim, co bliskie naszej misji.

Podcasty w ostatnich latach stały się bardzo popularne. Dopasowują się do tempa życia, można ich słuchać w najlepszym dla siebie momencie: podczas jazdy samochodem, w trakcie sprzątania czy gotowania. Dlatego rozszerzamy naszą działalność o nową inicjatywę – podcast „Rozmowy o…”.

Gościem pierwszego odcinka “Rozmowy o… Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie”  jest Anna Jastrzębska – psychotraumatolog, pedagog i ratownik. Rozmawiamy o tym, jak odpowiadać na pytania dzieci i młodzieży dotyczące wojny, śmierci i straty. Czy w ogóle należy inicjować rozmowy z dziećmi o wojnie? I dlaczego obecny trudny czas może przyczynić się do rozwoju naszych pociech? Tego wszystkiego dowiecie się z pierwszego odcinka podcastu „Rozmowy o…”.

Pierwszego odcinka można posłuchać już teraz na platformie Spotify i Youtube.

Zachęcamy także do śledzenia nas na Facebook’u i Instagramie, gdzie regularnie publikujemy informacje na temat podcastu, a także innych działań Fundacji.

Zapraszamy!