Do grona partnerów wspierających Koalicję: Razem dla Bohaterów dołączyła Fundacja PGZ.
W trakcie 29. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach przez Fundację Dorastaj z Nami i Fundację PGZ zostało podpisane porozumienie, które zakłada współpracę obu Fundacji w latach 2021-2023.

Tworzony od 2017 r. przez Fundację Dorastaj z Nami Ogólnopolski Program Pomocy Systemowej – Koalicja: Razem dla Bohaterów ma na celu zapewnienie wsparcia psychologicznego i edukacyjnego rodzinom, w szczególności dzieciom żołnierzy, funkcjonariuszy służb publicznych, a także pracowników ochrony zdrowia walczących z covid-19, którzy zginęli lub zostali ciężko ranni podczas pełnienia obowiązków służbowych.

Współpraca Fundacji Dorastaj z Nami i Fundacji PGZ obejmuje organizację warsztatów psychologicznych dla dzieci i dorosłych, publikację kolejnych części poradników z cyklu „Porozmawiajmy o…” oraz dofinansowanie pomocy edukacyjnej dla Podopiecznych Fundacji Dorastaj z Nami.

„Mottem Fundacji Polskiej Grupy Zbrojeniowej jest hasło „Tym, co służą Ojczyźnie”. Przyświeca ono także podejmowanym przez nas działaniom. Dlatego szczególną troską otaczamy środowiska żołnierzy, weteranów i kombatantów, organizując pomoc indywidualną lub wpierając zewnętrzne inicjatywy. Cieszę się, że oprócz naszych autorskich programów, jak np. Rowerowa Odnowa dla Weterana, możemy od dzisiaj uczestniczyć w tak wspaniałym projekcie, którym są inicjatywy Fundacji Dorastaj z Nami. Tym bardziej, że cały czas brakuje systemowego wsparcia dla dzieci i całych rodzin, które straciły kogoś bliskiego, kto swoimi czynami udowadniał czym jest prawdziwa służba ojczyźnie, czy poświęcenie. Jestem przekonana, że nasza wspólna inicjatywa jest dobrym początkiem, żeby zacząć coś zmieniać” – powiedziała Ilona Kachniarz, prezes zarządu Fundacji PGZ.

„Bardzo cieszymy się, że Fundacja PGZ znalazła się wśród partnerów wspierających. Razem będziemy mogli pomóc rodzinom i dzieciom tych, których rodzice zginęli lub zostali poszkodowani na służbie” – powiedziała Magdalena Pawlak, prezes zarządu Fundacji Dorastaj z Nami.

Efekty współpracy zaprezentujemy już niedługo!