Kim jest prawdziwy bohater? Zazwyczaj kojarzy się z postacią historyczną, powstańcem lub średniowiecznym rycerzem. Jednak w naszej codzienności również spotykamy prawdziwych bohaterów, tylko nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. W podziękowaniu współczesnym bohaterom i ich rodzinom, w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu zorganizowaliśmy wydarzenie z okazji Dnia Ojca.

Motywem przewodnim spotkania był tata na służbie. Uczestnicy wydarzenia spotkali się z Navalem –  byłym komandosem jednostki GROM, autorem bestsellerowych książek takich jak „Przetrwać Belize” czy „Ostatnich gryzą psy”. Naval jest podziwiany przez wielu ludzi, jednak najbardziej cieszy go uznanie jego córki, dla której jest tatą bohaterem.

Po spotkaniu autorskim odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, dla mnie tata”. Ekspozycja przedstawia historie żołnierzy, strażaków, policjantów i ratowników górskich, którzy poświęcili swoje życie lub zdrowie, ratując innych. Będzie ją można obejrzeć w Centrum Historii Zajezdnia do końca lipca.

W wydarzeniu w Centrum Historii Zajezdnia nie brakowało również atrakcji dla najmłodszych, pod okiem animatora i strażaków z Komendy Miejskiej we Wrocławiu uczyli się pierwszej pomocy i odwiedzili prawdziwy wóz strażacki.

DSC 4772
« 1 10 »