Proponujemy Państwu niezwykłą formę wsparcia naszych Podopieczncznych – dzieci poległych bohaterów. Już teraz można wziąć udział w licytacji przepięknych ilustracji autorstwa Pani Ewy Kacprzyk, przygotowanych do książki “Operacja Singe”. WEŹ UDZIAŁ W LICYTACJI

Oto co mówią o swoim pomyśle na licytację sami autorzy “Operacji Singe”: Marcin Faliński i Marek Kozubal:

– Od początku  w planie było także przekazanie prac na cele charytatywne w myśl motta życiowego, iż “tyle znaczymy dla świata, ile jesteśmy w stanie ofiarować innym”. Warto tu uściślić o jaki model dobroczynności chodzi – otóż najbardziej zacny i hojny darczyńca otrzyma w zamian za swoją szczodrość egzemplarz powieści ze znakiem własności oraz unikatową oprawą – pracą artystyczną (rękodziełem) autorstwa Ewy Kacprzyk. Promowana w ten sposób idea oddolnego wspierania słusznych inicjatyw, to właściwy kierunek działań, które dają siłę, a która z kolei  może trwale zmieniać naszą rzeczywistość.

„Operacja Singe” jest to kontynuacja wcześniejszej pracy autorów: „Operacja Rafael”.

O swoich ilustracjach, artystka, Pani Ewa Kacprzyk mówi tak:

– Wykonanie ilustracji promujących “Operację Singe” – to był od początku do końca zaplanowany proces. Marcin Faliński wiedział dokładnie czego chce.

Sama kompozycja i zestawienie kolorów to zawsze jest indywidualny wzorzec dla konkretnej treści. Autorka prac, miała do dyspozycji szczegółowe opisy ilustrowanego tematu, ale postawiła na niedociągnięcia i niedopowiedzenia, aby niekoniecznie zamykać sceny, które już same w sobie są intrygujące. Rysunki tylko delikatnie wskazują kierunek, w którym może popłynąć wyobraźnia i nie zabierają przestrzeni myślowej czytelnika.

Stąd w ilustracjach pewien minimalizm, który wchodzi w nieco kontrastową interakcję z treścią, w której – jak to w powieści szpiegowskiej, wiele spraw jest dynamicznych i gwałtownych.

Wesprzyj dzieci bohaterów, weź udział w licytacji!