Licytacja grafik przygotowanych do powieści „Operacja Singe” zakończyła się sukcesem.

Dziękujemy autorom książki Marcinowi Falińskiemu oraz Markowi Kozubalowi, jak również autorce ilustracji Ewie Kacprzyk za ogromne wsparcie dla naszych podopiecznych – dzieci Bohaterów!

Dziękujemy również anonimowemu Darczyńcy, dzięki któremu kwota 7 500 zł zasiliła konto Fundacji Dorastaj z Nami!

Oto co mówią o swoim pomyśle na licytację sami autorzy „Operacji Singe”: Marcin Faliński i Marek Kozubal:

– Od początku  w planie było także przekazanie prac na cele charytatywne w myśl motta życiowego, iż „tyle znaczymy dla świata, ile jesteśmy w stanie ofiarować innym”. Warto tu uściślić o jaki model dobroczynności chodzi – otóż najbardziej zacny i hojny darczyńca otrzyma w zamian za swoją szczodrość egzemplarz powieści ze znakiem własności oraz unikatową oprawą – pracą artystyczną (rękodziełem) autorstwa Ewy Kacprzyk. Promowana w ten sposób idea oddolnego wspierania słusznych inicjatyw, to właściwy kierunek działań, które dają siłę, a która z kolei  może trwale zmieniać naszą rzeczywistość.

„Operacja Singe” jest to kontynuacja wcześniejszej pracy autorów: „Operacja Rafael”.

O swoich ilustracjach, artystka, Pani Ewa Kacprzyk mówi tak:

– Wykonanie ilustracji promujących „Operację Singe” – to był od początku do końca zaplanowany proces. Marcin Faliński wiedział dokładnie czego chce.

Sama kompozycja i zestawienie kolorów to zawsze jest indywidualny wzorzec dla konkretnej treści. Autorka prac, miała do dyspozycji szczegółowe opisy ilustrowanego tematu, ale postawiła na niedociągnięcia i niedopowiedzenia, aby niekoniecznie zamykać sceny, które już same w sobie są intrygujące. Rysunki tylko delikatnie wskazują kierunek, w którym może popłynąć wyobraźnia i nie zabierają przestrzeni myślowej czytelnika.

Stąd w ilustracjach pewien minimalizm, który wchodzi w nieco kontrastową interakcję z treścią, w której – jak to w powieści szpiegowskiej, wiele spraw jest dynamicznych i gwałtownych.

Książka jest dostępna tutaj: https://inverso.pl/kryminal-sensacja/p-operacja-singe

Zapraszamy do zakupu!