Właśnie ukazał się drugi Raport zrównoważonego rozwoju Fundacji Dorastaj z Nami za rok 2022. Publikacja opisuje nasze inicjatywy, zobowiązania i plany w kontekście zarządzania kwestiami ESG, a także pokazuje, że pomoc dzieciom, których rodzice zginęli podczas służby to coś, co nieustannie napędza naszą pracę.

Cykliczne przygotowywanie raportu to dla Fundacji kolejny krok w kierunku profesjonalizacji działań, tak byśmy jeszcze lepiej realizowali potrzeby naszych interesariuszy.

Sercem raportu są nasi Podopieczni, ich potrzeby i oczekiwania. To dla nich istniejemy i nieustannie się rozwijamy. Dlatego też w raporcie kompleksowo przedstawiamy nasze działania oraz wyzwania, z którymi mierzymy się każdego dnia by pomoc dzieciom była jeszcze bardziej skuteczna.

Po raz kolejny do współpracy przy raporcie zaprosiliśmy naszych kluczowych interesariuszy, którzy zaangażowali się w proces identyfikacji istotnych tematów raportowania oraz poddali ewaluacji realizowane przez nas programy.

Publikacja została opracowana wg najnowszej wersji GRI Standards 2021. Aby pokazać szerzej wpływ działalności Fundacji na otoczenie, w raporcie odnieśliśmy się również do Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG) oraz wybranych wskaźników sektorowych.

Zapraszamy do zapoznania się również z naszym pierwszym raportem, który zwyciężył w konkursie „Raporty Zrównoważonego Rozwoju” za 2022 rok. O tym wyróżnieniu możecie przeczytać tutaj.