Fundacja Dorastaj z Nami startuje z nową kampanią społeczną „Życie to nie zabawa”

18 października wystartowała ogólnopolska kampania społeczna „Życie to nie zabawa”. Kampania podkreśla rolę służb publicznych, ale także nawołuje do solidarności i braterstwa w pomaganiu dzieciom tych, którzy poświęcili zdrowie lub życie na rzecz społeczeństwa.

O czym jest kampania

Ostatni, trudny dla wszystkich czas pandemii, pokazał jak ważna jest codzienna praca służb publicznych troszczących się o nasze bezpieczeństwo. Na pierwszej linii walki stanęli pracownicy ochrony zdrowia, a zaraz za nimi funkcjonariusze służb, wśród nich strażacy, policjanci, żołnierze. Ostatni rok kolejny raz udowodnił, że w służbę na rzecz społeczeństwa wpisany jest trud, poświęcenie i niebezpieczeństwo. Bohaterowie 4-tej już kampanii społecznej Fundacji Dorastaj z Nami wybrali w swoim życiu służbę publiczną. Nie mogli spodziewać się tego, co ich spotka. Nie wiedzieli, że zostaną poszkodowani. Nie wiedzieli, że nie wrócą do domu ze służby. To mogli być nasi ojcowie, bracia czy koledzy z podwórka.

Życie rodzin bohaterów kampanii „Życie to nie zabawa” nie będzie już takie samo, zmieniło je poświęcenie, za które przyszło zapłacić wysoką cenę. Cenę, której większość z nas płacić nie musi. Mimo, że wielu z nich nie ma już z nami, wciąż możemy im pomóc, wspierając ich rodziny i pielęgnując pamięć o nich. Nie pozwólmy, by odwaga i poświęcenie bohaterów zostało zapomniane.

Gdzie można zobaczyć i usłyszeć kampanię

W ramach kampanii „Życie to nie zabawa” powstał spot filmowy, który zawiera elementy animacji. Spot pojawi się między innymi w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych. Powstał także spot radiowy, który będzie emitowany w blisko 30 stacjach ogólnopolskich i regionalnych. Informacje o kampanii pojawią się także w mediach społecznościowych Fundacji oraz w prasie między innymi w Tygodniku Powszechnym, Polityce i Do Rzeczy. Wszystkie spoty kampanii będą dostępne na kanale YouTube Fundacji Dorastaj z Nami. Już teraz można je zobaczyć i usłyszeć pod TYM linkiem.

Zachęcamy także do odwiedzenia strony poświęconej kampanii, na której znajdują się historie Bohaterów i ich dzieci.

Działania Fundacji Dorastaj z Nami wspierają Partnerzy Strategiczni w ramach Koalicji: Razem dla Bohaterów: Orange, PKN ORLEN, Boeing, Fundacja BGK.