Para Prezydencka spotkała się z dziećmi poległych lub poszkodowanych na służbie żołnierzy, strażaków i policjantów. 

Już po raz piąty Pałac Prezydencki gościł rodziny, których bliscy zginęli albo zostali ranni w trakcie pełnienia służby publicznej. Na uroczystej Gali, która odbyła się 12 października b.r., do grona podopiecznych Fundacji Dorastaj z Nami, zostało przyjętych 10-cioro dziewcząt i chłopców. Ich rodzice poświęcili swoje życie lub zdrowie służąc ojczyźnie i społeczeństwu. Tradycją poprzednich lat, Galę zorganizowały wspólnie Tradycją poprzednich lat, Galę zorganizowały wspólnie Kancelaria Prezydenta RP, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego oraz Fundacja Dorastaj z Nami.

Prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, wręczyli symboliczne stypendia dzieciom, które w minionym roku dołączyły do fundacyjnej „rodziny”. Świadkami tej wzruszającej uroczystości byli między innymi Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Pan Minister Paweł Soloch, kadra kierownicza i dowódcza Wojska Polskiego, Policji i Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciele firm i spółek skarbu państwa oraz rodziny żołnierzy, strażaków i policjantów poległych na służbie.

Przemowy Pary Prezydenckiej i Prezes Zarządu Fundacji.

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda zwracając się do podopiecznych powiedziała: 

„Waszym prawem jest mieć i podążać za marzeniami, a naszym obowiązkiem jest stwarzać Wam jak najlepsze warunki do tego, byście mogli je realizować. Życzę Wam byście dzięki programowi stypendialnemu Fundacji mogli te marzenia spełniać”.   

Prezydent Andrzej Duda powiedział:

„Jest taka niepisana umowa, w każdym dobrze funkcjonującym państwie musi istnieć, że są ludzie, którzy przyjmują na swoje barki obowiązek służby publicznej, służby państwu, służby, z którą czasem związane jest także i ryzyko – oni idą służyć, ale o nich się pamięta i potem nie zostają sami. Państwo musi pamiętać o swoich funkcjonariuszach, żołnierzach – tych, którzy te zadania podjęli”.

Prezydent podziękował także prezesom i zarządom firm, które współpracują z Fundacją:

„Dziękuję, że rozumiecie odpowiedzialność biznesu, ma to fundamentalne znaczenie dla funkcjonowania państwa. Taka współpraca sprawia, że działania Fundacji mogą być realizowane”.

Magdalena Pawlak, Prezes Zarządu Fundacji powiedziała:  

„Nasi podopieczni mieszkają w różnych regionach Polski i wszyscy mają swojego doradcę edukacyjnego. A jest to możliwe dzięki ogólnopolskiej sieci doradców, nad którą długo pracowaliśmy. W tym roku nam się to udało. Doradcy pełnią bardzo ważną rolę w Fundacji. To osoby, które być może, będą towarzyszyć rodzinom nawet przez najbliższe 20 lat”.

Nowa kampania społeczna rusza już 18 października.

Podczas Gali Fundacja przedpremierowo zaprezentowała spot nowej, ogólnopolskiej kampanii społecznej „Życie to nie zabawa”, która startuje w mediach 18 października. Kampania nawołuje do solidarności w pomaganiu dzieciom tych, którzy stracili życie lub zdrowie pełniąc służbę na rzecz społeczeństwa i przypomina, że taka tragedia mogłaby spotkać naszego kolegę z podwórka czy rodzica.

Reportaż o podopiecznym Fundacji.

Para Prezydencka, podopieczni oraz wszyscy zaproszeni goście obejrzeli reportaż o jednym z podopiecznych Fundacji. Dokument opowiada historię Adama, młodego, ambitnego i utalentowanego człowieka, który rozpoczął doktorat we wrocławskim Instytucie Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych Polskiej Akademii Nauk PAN. Materiał przedstawia również relację Adama z jego doradczynią, Mariolą Fanselow, która także zabrała głos w trakcie Gali.

„Powoli stajemy się częścią życia naszych podopiecznych. Nagle okazuje się, że mogą liczyć na pomoc i zrozumienie innych, nie muszą walczyć ze swoim bólem sami. Choć wspólne wychodzenie z traumy bywa trudne, relacja, która się między nami tworzy jest wyjątkowa. I o tym warto pamiętać”. -powiedziała Mariola Fanselow. 

Podziękowania dla Partnerów i Przyjaciół.

W trakcie Gali Fundacja podziękowała Partnerom Strategicznym Koalicji: Razem dla Bohaterów, PKN ORLEN, Orange Polska, Boeing i Fundacji BGK za kolejny rok współpracy. Podopieczni Fundacji podziękowali także osobom, które z dobroci serca zaangażowały się w działania Fundacji. Dyplom „Przyjaciela Fundacji” otrzymał młodszy aspirant Adrian Socha, sierżant w stanie spoczynku Mariusz Saczek oraz Pan Zdzisław Sukiennik.